951. Žemiausią lydymosi temperatūrą turintis ir sunkiausias skystis – tai gyvsidabris. Jo lydymosi temperatūra yra –39 °C.
952. Mūšyje romėnai naudojo mastifus. Varžovai buvo priversti dengti skydais savo kojas nuo aštrių šunų dantų, o tuo metu iš viršaus pasipildavo strėlių kruša.
953. Pacientai, sergantys galvos smegenų liga Urbach-Wiethe (lipoidine proteinoze), visiškai nejaučia baimės.
954. Atomai yra tuštesni nei Saulės sistema. Tarkim, vandenilio atomas – branduolys – lazdynų riešuto dydžio, tad smeigtuko galvutės dydžio elektronas būtų nutolęs nuo branduolio didesniu nei 1 kilometro atstumu. Bet kuri materija turi ne daugiau kaip 0,001 % atominės medžiagos, likusi dalis – tuštuma.
955. Įstatymas, ribojantis popieriaus lankstymą, skelbia, kad, nepaisant lapo dydžio, jis negali būti sulenkiamas per pusę daugiau nei septynis kartus, nes kiekviena statmeno sulenkimo raukšlė gula ant ankstesniosios. Žymūs „Mitų griovėjai“ „Discovery“ kanalo transliacijos metu sugebėjo sulenkti futbolo aikštės dydžio popieriaus lapą 11 kartų, tik jiems teko naudoti volą ir krautuvą.
956. Skraidančių drakonų tikrai yra – jie gyvena Malaizijos ir Indonezijos tropiniuose miškuose. Jie taip ir vadinami – „skraidantys drakonai“ (Draco volans). Šie padarai sugeba nuskristi iki 60 metrų, tačiau visai nemoka spjaudytis ugnimi. Tai tiesiog driežai su sparnais.
957. 98 % Žemės vandens yra sūrus. Ežerų ir upių gėlo vandens yra tik 178 000 km³. Dar 24 mln. km³ yra Antarktidos, Arkties ir Grenlandijos ledynuose.
958. Pagal senovinę tradiciją dešinės rankos paspaudimas reiškia, kad „aš neturiu ginklų ir mano ketinimai yra geri“. Musulmonų šalyse rankų paspaudimas tarp vyro ir moters yra įstatymu uždraustas ir už jo pažeidimą griežtai baudžiama.
959. Plastikiniai buteliai gamtoje suyra per 500 metų. Tarp milijonų miestų metinių atliekų vidutiniškai yra apie milijardas įvairių plastikinių butelių.
960. Kaip žydams ir musulmonams draudžiama valgyti kiaulieną, taip senovės slavams buvo draudžiama valgyti lokių mėsą. Tuo metu lokys buvo šventas gyvūnas ir vadinti jį tikruoju vardu – ber – taip pat buvo uždrausta.
961. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra daugiau nei 62 000 picerijų. Kiekvienais metais amerikiečiai suvalgo daugiau nei 50 000 hektarų picų.
962. Ūžesys, kurį girdime sklindant iš kriauklės pridėję ją prie ausies, yra visai ne jūros ošimas, o mus supančio triukšmo aidas. Izoliuotame nuo triukšmo kambaryje iš kriauklės nesklis jokie garsai.
963. Sachara – labiau akmenuota nei smėlinga dykuma. Mažiau nei 30 % jos sudaro smėlis. Sacharos teritorija užima 32 % procentus viso Afrikos kontinento, pagal plotą ji tik 10 % mažesnė už visą Jungtinių Amerikos Valstijų teritoriją.
964. Vienintelė planetoje jūra, neturinti krantų, – Sargaso jūra. Ji taip vadinama dėl gausybės plūduriuojančių jūros dumblių, kuriuos jūrininkai vadina jūros vynuogėmis (portugalų k. Sargaços reiškia vynuoges). Be to, ši jūra vadinama laivų kapinėmis. Būtent Sargaso jūroje yra didelė Bermudų trikampio dalis.
965. Valentino dieną piešdami širdeles mes iš tiesų vaizduojame ne širdį, nes ji, kaip žinome, atrodo visiškai kitaip, o gebenės lapą. Dėl to, kad gebenė apsiveja aplink viską, kas šalia jos auga, senovės graikai ir romėnai šį augalą laikė ištikimos ir amžinos meilės simboliu.
966. Japonijoje, Kinijoje ir Korėjoje skaičius 4 yra laikomas nelaimingu, nes skamba panašiai kaip žodis „mirtis“. Šiose šalyse beveik nėra aukštų, kurie baigtųsi skaičiumi 4.
967. Tradicinis škotų sijonas kiltas – nevisiškai škotų išradimas. Škotai tiesiog pasiskolino jį iš XI a. vikingų.
968. Kolumbas pasiekė Centrinės Amerikos pakrantes tik per savo ketvirtąją ekspediciją, o per tris pirmąsias jis nepasistūmėjo toliau Kubos, nors iki pat mirties buvo įsitikinęs, kad atrado Vakarų Indiją. Būtent dėl to žmonės, kuriuos atrado Kolumbas per savo ekspedicijas, Europoje buvo vadinami indėnais.
969. Tripirščiai tinginiai ant žemės juda mažesniu nei 2 m per minutę greičiu. Tinginių kailyje gyvena melsvadumbliai ir netgi drugeliai.
970. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra dviejų tipų tonos – amerikietiškoji tona, lygi 2000 svarų (907,2 kg), ir angliškoji, arba ilgoji, tona – 2240 prekybinių svarų (1016 kg). Taip pat egzistuoja dar dviejų rūšių svarai – vaistininkų, arba Trojos (12 uncijų, arba 358,3 g), ir paprastasis (16 uncijų, arba 453,6 g). Pats velnias koją nusilaužtų.
971. Bavarijoje pagal įstatymus alus yra ne tik alkoholinis gėrimas, bet ir maisto produktas, toks kaip duona ir sūris.
972. Gyvenantys Kašmyre hunzų tautybės žmonės, kurių yra apie 35 000, niekada neserga onkologinėmis ligomis. Šio fenomeno priežasties mokslininkai neišsiaiškino.
973. Pavojingiausias kalnas pasaulyje yra ne Everestas, o Čogoris (K2), esantis Pakistano ir Kinijos pasienyje, dar vadinamas „Kalnu žudiku“. Čogorio aukštis yra 8611 m ir beveik kas trečias alpinistas, bandydamas užkopti į šį kalną, miršta nepasiekęs tikslo.
974. 1848 m. sausį aukso ieškotojas Džeimsas Maršalas (James Marshall) Kalifornijoje atrado aukso gyslą. Maršalo atradimas davė pradžią garsiajai Aukso karštligei. Tačiau jis iš šio atradimo neuždirbo nė cento, nes žemė, kurioje buvo rasta aukso gysla, priklausė ne jam. Maršalas pradėjo gerti ir mirė nutekamajame griovyje.
975. Indijos dramblių nėštumas trunka ilgiau nei 36 mėnesius.
976. 476 m. rugsėjo 4 d. germanų vadas Odakras privertė Romos imperatorių Romulą Augustą atsisakyti sosto. Po 12 amžių Vakarų Romos imperijos klestėjimo ši diena laikoma jos nuosmukio pradžia. Viskas, kas nutiko iki to meto, istorijoje vadinama antika. Po šios datos prasidėjo viduramžiai, kurie tęsėsi iki XV a. pabaigos.
977. Kazino – lošimo namuose – nebūna sieninių laikrodžių ir langų skaidriais stiklais.
978. „Bluetooth“ technologijos pavadinimas kilo iš Danijos karaliaus Haroldo I Mėlyndančio, valdžiusio X a. ir suvienijusio Daniją ir Norvegiją. Pasak legendos, jis labai mėgo valgyti mėlynes.
979. Šiaurės Amerikos indėnai bebrų dantis naudojo kovinių peilių gamybai.
980. Robertas Belarminas – kardinolas ir Katalikų bažnyčios Didysis inkvizitorius, pagrindinis kaltintojas Džordano Bruno procese bei 1613 m. pirmojo Galilėjaus proceso vadovas – 1930-aisiais buvo pripažintas šventuoju Katalikų bažnyčios mokytoju.
981. Norint patikrinti, ar spanguolė sunokusi, nebūtina perkąsti rūgščią uogą. Sunokusi spanguolė nuo stalo turi atšokti kaip guminis kamuoliukas.
982. Žymaus menininko Pablo Pikaso visas vardas – Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Crispiniano de la Santísima Trinidad Martir Patricio Ruis i Pikaso.
983. Dar senovės Romoje moterys šviesindavo plaukus, kad taptų blondinėmis.
984. Klimatas Afrikoje ne visada buvo toks šiltas. Istoriniuose šaltiniuose išlikę, kad Nilas buvo užšalęs du kartus – 829 ir 1010 metais.
985. Populiarios televizijos laidos „MythBusters“ („Mitų griovėjai“) vedėjas Džeimis Hainemanas (Jamie Hyneman) 1978 m. Indianos universitete apgynė rusų kalbos ir literatūros diplomą.
986. Nepaisant vyraujančio neigiamo požiūrio į „MacDonald“ užkandines, per dieną pasaulyje jose aptarnaujama daugiau nei 43 mln. žmonių.
987. Per Antrąjį pasaulinį karą, karinės operacijos kontinentinėje Amerikoje metu, žuvo tik 6 amerikiečiai. Jie per iškylą buvo nužudyti iš oro baliono paleistos japonų bombos. 1944 m. rudenį Japonijos vadovybė Amerikos kryptimi per Ramųjį vandenyną pasiuntė 9000 tokių bombų.
988. Bobas Marlis (Bob Marley) buvo palaidotas su gitara, futbolo kamuoliu, Biblija, žiedu (Etiopijos princo dovana) ir marihuanos atsargomis.
989. Iš 5676 žinomų Žemės žinduolių skraidyti gali tik vieninteliai rankasparnių atstovai – šikšnosparniai.
990. Senovės Romoje buvo statomi daugiaaukščiai gyvenamieji namai – insulos, kurių aukštis siekdavo aštuonis aukštus.
991. Dar visai neseniai Kaizertalio kaimas, įsikūręs Austrijos Alpėse, geografiškai buvo izoliuotas – vienintelis ryšys su išoriniu pasauliu buvo mediniai 280 pakopų laipteliai. Siekiant išspręsti trisdešimties gyventojų kaimo problemas, 2008 m. iškastas tunelis, vedantis per kalną. Projekto išlaidos sudarė 9 mln. dolerių. Tačiau, norint išvengti turistų antplūdžio, teisę keliauti per šį tunelį turi tik vietos gyventojai.
992. Basendžis, arba afrikietiškas nelojantis šuo, – seniausia šunų veislė. Šiai veislei apie 5000 metų. O veislė ypatinga tuo, kad jos atstovai ne loja, o skleidžia savitus garsus, panašius į urzgimą. Tačiau juos galima išgirsti tik tada, kai šuo yra susijaudinęs.
993. Volframo heksafluoridas yra pačios sunkiausios dujos. Jų tankis toks didelis, kad jose gali plaukioti putų polistirenas.
994. Seniausia aviakompanijų linija, kuri veikia iki dabar – Karališkosios Olandijos avialinijos (KOA), įkurtos 1919 m. spalio 7 d.
995. Saulė skrieja aplink Paukščių Tako galaktikos centrą apie 220 km/sek. greičiu, darydama vieną apsisukimą kas 250 mln. metų. Ji taip pat sukasi apie savo ašį – Saulės diena trunka 25 Žemės dienas.
996. Paties nepakenčiamiausio kvapo sūris – belgiškas limburgeris. Žinoma, kad kai kurie žmonės nuo jo kvapo gali apalpti. O pats brangiausias pasaulyje sūris buvo parduotas 2007 m. Bilbao aukcione po 12 800 eurų už kilogramą.
997. Tarp neįprastų fobijų keisčiausios yra aurofobija (aukso baimė) ir plutofobija (turtų baimė).
998. Britanijos salos susideda iš daugiau nei 5 tūkstančių salelių.
999. Labai įdomi Lietuvoje viena pavasario diena – kovo 17, vadinama Juozapinių, arba Pempės, diena. Sakoma, kad tądien galima, nors dar gavėnia, kelti vestuves. Žinia, jeigu būtinai reikia, ir – be jokių muzikantų!
1000. Buliai praktiškai neskiria spalvų. Todėl jie reaguoja į raudoną spalvą lygiai taip pat kaip ir į žalią ar mėlyną spalvas, tai yra nereaguoja niekaip. Bulių erzina ne raudona matadoro skraistė – muleta, o tai, kad kažin kas skaudžiai jį sužeidžia, be to, mosuoja kažkuo priešais nosį.