751. Pats didžiausias šuo pasaulyje buvo anglų mastifas, pravarde Zorba, jis svėrė 156 kg, o jo kūno ilgis nuo nosies iki uodegos galiuko buvo 251 cm. Tai 6 mėnesių gerai šeriamo veršiuko dydis.

752. Virdžinijos Nacionalinio parko prižiūrėtoją Rojų Salivaną (Roy Sullivan) 7 kartus buvo trenkęs žaibas, tačiau jis visus kartus išgyveno.

753. 1392 m. Didžiosios Britanijos parlamentas priėmė aktą dėl privalomo anglų kalbos vartojimo valstijų teismuose. Šis aktas buvo parašytas prancūzų kalba.

754. Didžiausias „randas“, esantis ant Žemės paviršiaus ir besidriekiantis tarp Sirijos bei Mozambiko, yra beveik 100 km pločio ir 2 km gylio. Mokslininkai prognozuoja, kad per 3–4 milijonus metų šio slėnio vietoje susiformuos jūra, kuri atskirs visą Rytų Afriką nuo žemyno.

755. Amerikos kompanija „Walmart“ yra didžiausias privatus darbdavys pasaulyje – įmonėje dirba daugiau nei 2 mln. žmonių.

756. 1948 m. Rusijos Lenino žemės ūkio akademija paskelbė genetiką pseudomokslu.

757. Žuvis Abyssobrotula galatheae buvo aptikta Puerto Riko įduboje 8370 m gylyje. Slėgis tokiame gylyje prilygsta 800 atmosferų, arba, kitaip tariant, vienam kubiniam centimetrui tenka 800 kg.

758. Nors kupranugariai gali apsieiti be vandens ilgiau nei dvi savaites, jie nėra šios srities rekordininkai. Tikrasis rekordas išgyventi be vandens priklauso žiurkėms.

759. Visų Georgijaus Danelijos filmų titruose buvo įrašytas R. Chobua, nors Renė Chobua iš viso niekada nesifilmavo. Jis tiesiog buvo geras Georgijaus Danelijos bičiulis.

760. Ohajo valstijoje yra miestas pavadinimu Rusija (Russia). Šiame mieste gyvena 640 gyventojų.

761. Prieš išrandant šakutę, iki XI a. maistas buvo valgomas rankomis. Aukštuomenėje buvo priimta naudoti tris pirštus, o prastuomenėje – penkis pirštus. Iš pradžių Katalikų bažnyčia prieštaravo šakučių naudojimui.

762. 1902 m. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Teodorui Ruzveltui (Theodore Roosevelt), kurį artimieji vadino Tedžiu, vienoje medžioklėje kaip taikinį pastatė lokiuką, kurio Ruzveltas nenušovė. Dėl to įvykio atsirado pliušinis meškiukas, kurį visame pasaulyje buvo pradėta vadinti Tedžiu.

763. Kinijoje yra daugiau kalbančių angliškai žmonių nei pačiose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

764. Ant ąžuolo pirmosios gilės pasirodo tik tada, kai medis sulaukia 30-ies metų.

765. Nepaisant užgaulių prasimanymų, Napoleonas nebuvo žemas. 168 cm ūgio jis buvo aukštesnis nei šių laikų vidutinio ūgio prancūzas.

766. 37 % laiškų, atkeliaujančių į vyriško žurnalo „Men’s Health“ redakciją, parašyti moterų. Dauguma tų laiškų prasideda žodžiais: „Jūs tikriausiai nustebsite, bet rašo jums moteris…“

767. 1998 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo užaugintas didžiausias moliūgas, sveriantis 741 kg. Pasak ūkininko Kriso Stivenso (Chris Stevens), tokį didelį moliūgą jam pavyko užauginti dėl trąšų iš karvės mėšlo ir jūros dumblių.

768. Terminas lakoniškas kilo nuo senovės Graikijos regiono Lakonijos, kuriam priklausė ir Spartos miestas, pavadinimo. Aleksandro Didžiojo tėvas Pilypas II, tuo metu užkariavęs Atėnus ir Tėbus, nusiuntė Spartai ultimatumą: ,,Patariu jums kuo skubiausiai pasiduoti, nes, jeigu mano armija įžengs į jūsų žemes, aš sunaikinsiu sodus, pavergsiu žmones ir sugriausiu miestą.“ Iš spartiečių jis sulaukė tik vieno atsakymo žodžio: ,,Jeigu“.

769. Žemėje yra daugiau nei 9800 paukščių rūšių, iš kurių 60 % priklauso žvirblinių būriui.

770. Virš 40 % žmonių, kurie ieško antrosios pusės pažinčių portaluose, yra jau ištekėjusios moterys ar vedę vyrai.

771. Jeigu po kojomis sniegas braška, tai reiškia, kad oro temperatūra žemesnė nei –5 °C. Esant 4 °C šalčio, sniegas nebraška.

772. Nuo 2005 m. kovo iki 2006 m. rugpjūčio Naujoji Zelandija buvo vienintelė valstybė pasaulyje, kurioje aukščiausius valstybinius postus buvo užėmusios moterys.

773. Pasaulyje lankomiausia turistų vieta – Paryžiaus Eifelio bokštas. Nuo 1889 m., kai buvo pastatytas Eifelio bokštas, jį aplankė daugiau nei 250 mln. žmonių.

774. Iš 317 000 Islandijos gyventojų kariuomenę sudaro tik 130 karių. Vis dėlto Islandija – NATO narė.

775. Žuvys gali kentėti nuo jūros ligos, kuri pasireiškia galvos sukimusi ir orientacijos praradimu.

776. Senovės Atėnuose vyrui, kurį išdavė jo žmona, reikėjo kuo greičiau su ja išsiskirti. Kitu atveju jam grėsė „atimija“ – pilietinių teisių praradimas, visuomenės gėda ir panieka.

777. Kaip pagal medžių kamienų rieves nustatomas medžių amžius, taip panašiai pagal susidariusius ant šarvuoto kiauto augimo žiedus nustatomas vėžlių amžius.

778. Nors galimybė du kartus per 4 mėnesius išlošti loterijoje lygi 1 iš 17 trilijonų, Evelina Adams iš Naujojo Džersio 1986 m. laimėjo loterijoje du kartus. Bendra laimėjimo suma sudarė 5,4 mln. dolerių. Tačiau jos negalima pavadinti pačiu laimingiausiu žmogumi planetoje – visus pinigus ji greitai išleido ir dabar gyvena mobiliajame namelyje.

779. 2006 m. birželio 25 d. per pasaulio futbolo čempionato rungtynes tarp Portugalijos ir Olandijos komandų teisėjavęs rusas Valentinas Ivanovas parodė 16 geltonų kortelių (įspėjimas) ir 4 raudonas korteles (pašalinimas). Tai rekordas čempionatų istorijoje.

780. Dauguma vynuogių sulčių yra šviesios spalvos. Tokiu atveju baltuosius vynus gamina ne tik iš baltų ar rausvų rūšių vynuogių, bet ir iš daugumos raudonų.

781. Čarlis Osbornas (Charles Osborne) iš JAV Ajovos valstijos 1922 m. pradėjo žagsėti. Tačiau jis gyveno normalų gyvenimą, buvo du kartus vedęs, turėjo 8 vaikus. Žagsėjimas liovėsi tik po 68 metų 1990-aisiais.

782. Venecija dažnai vadinama Europos tiltų sostine. Tačiau Venecijoje yra tik 398 tiltai, nors Amsterdame jų – 1280, o Hamburge – daugiau nei 2400 tiltų.

783. Seniausią Lietuvos laikraštį galima skaityti nuo 1740 m. Tai yra „Kurjer Litewski“.

784. Bendras žmogaus organizme esančių kraujagyslių ilgis – apie 100 tūkstančių kilometrų.

785. Peru gyventoja Lina Medina (Lina Vanessa Medina) – pati jauniausia mama istorijoje. 1939 m. ji pagimdė būdama 5 metų amžiaus.

786. Iš 400 nuodingųjų gyvačių rūšių, žinomų mokslininkams, tik 9 rūšys aptinkamos Europoje. Airijoje visai nėra nuodingųjų gyvačių – manoma, kad jas visas išvijo šv. Patrikas.

787. Žmogus be maisto gali išgyventi iki 6 savaičių, o be miego – ne ilgiau kaip 10 dienų.

788. Cunamis – tai ne viena banga, o paviršinių bangų seka, einanti viena po kitos. Per cunamį bangos gali sugriauti krantą per kelias valandas ir pirmoji banga nebūtinai būna pati destruktyviausia.

789. Tonizuojantis ženšenio poveikis yra visiems gerai žinomas, vis dėlto medicininiu požiūriu ženšenis nėra naudingesnis už petražoles ar salierus.

790. Žemės plutoje labiausiai paplitęs elementas yra deguonis. Jo masė yra maždaug 49 % Žemės plutos masės.

791. Kiekvienam žmogui Žemėje tenka daugiau nei 250 mln. vabzdžių.

792. 1994 m. pasaulio futbolo čempionate daugiausiai įvarčių per Rusijos ir Kamerūno rungtynes įmušė Olegas Salenka – 5. Rungtynių rezultatas buvo 6:1.

793. Jakutija – tik vienas iš 83 Rusijos Federacijos subjektų. Jakutijoje gyvena beveik 1 milijonas žmonių. Tai yra 1200 kartų mažiau nei Indijoje, nors šių teritorijų plotai beveik identiški.

794. Regdoll veislės katė (anglų k. „skudurinė lėlė“) dėl silpno raumenų tonuso nesugeba ore apsiversti ir nusileisti ant kojų, todėl visada nukrenta ant nugaros.

795. Per paskutinį Didžiosios Britanijos gyventojų surašymą 390 000 žmonių (0,7 % gyventojų) kaip savo religiją nurodė „džedaizmą“. Britų Teisingumo ministerija įregistravo naują religiją Jedi Knight – „Džedajaus riteris“. Naujosios religijos šalininkų Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei žydų ir budistų.

796. Kamerūne ir Pusiaujo Gvinėjoje gyvenanti Galijoto varlė – didžiausia varlė pasaulyje. Ji gali būti 6 kg svorio. Būdama tokia didelė, ji ne tik nemoka kvaksėti, bet ir negali išleisti jokio kito garso.

797. Kokosų palmės medis, augantis Indijos vandenyne esančioje Seišelių saloje, subrandina didžiausias pasaulyje sėklas. Viena sėkla gali sverti net 18 kg.

798. Kleopatra nebuvo egiptietė. Ji buvo paskutinė Ptolemėjų dinastijos palikuonė, kilusi iš Makedonijos.

799. Arabiškuosius skaitmenis sugalvojo ne arabai. Arabai tik perėmė šią skaičių rašymo formą iš Indijos.

800. Vienu metu matyti saulę ir vaivorykštę be veidrodėlio yra neįmanoma.

Tagged in:

, ,