51. Prancūzijoje balandžiai vadinami „skraidančiomis žiurkėmis“. Paryžiaus municipalinė valdžia, bandydama kontroliuoti šių paukščių populiaciją, finansavo balandžių maitinimą kontraceptiniais vaistais.

52. Drambliai iš tikrųjų bijo pelių, tačiau ne labiau nei bet kurių kitų smulkių gyvūnų, besipainiojančių jiems po kojomis.

53. Orbitoje kosmonautai niekada neknarkia – esant nesvarumo būsenos knarkti tiesiog neįmanoma.

54. Musulmonai pelikaną laiko šventu paukščiu – pasak legendos, jis savo snape nešė akmenis, iš kurių buvo statoma Mekos šventykla.

55. Kosta Rika – tai vienintelė valstybė pasaulyje, kurios konstitucija draudžia armijos įsteigimą.

56. 2007 m. gruodžio 7 d. du langų valytojai – broliai Alsidas ir Edgaras Morenai – dirbo viename iš Niujorko dangoraižių, kai nutrūko platformą laikanti virvė ir jie nukrito iš 47 aukšto. Edgaras mirė iš karto, o Alsidas išgyveno, tačiau jam buvo lūžę 70 % kūno kaulų.

57. Susidėvėję kosminiai palydovai siunčiami į „kapines“, specialiai jiems skirtas. NASA skaičiavimais, susidėvėjusių palydovų skaičius yra apie 8000.

58. Kanada turi ilgiausią kranto liniją pasaulyje – 202,080 km. Lietuvos jūros kranto ilgis yra beveik 90 km.

59. Everesto viršūnėje veikia spartusis belaidis internetas.

60. Baltųjų meškų šiluminė apsauga taip puikiai išvystyta, kad didžiąją gyvenimo dalį jos bando ne sušilti, o atsivėsinti.

61. Varšuvoje yra Mikės Pūkuotuko gatvė.

62. Evereste sklando 1924 m. ten žuvusio alpinisto Endriu Irvino dvasia. Jis apsigyvena tų alpinistų palapinėse, kurie kopia į kalnus, ir įkvepia juos sėkmingai nugalėti viršūnę. Pirmą kartą vaiduoklį pastebėjo Dagas Skotas 1975 m. rugsėjo mėnesį, ir nuo to laiko jį yra matę dešimtys alpinistų.

63. Kaip iš tiesų atrodė Šekspyras, niekas nežino. Nėra nė vieno didžiojo dramaturgo portreto, daryto jam esant gyvam.

64. Kaip ir prieš 4000 metų, 95 % dabartinių Egipto gyventojų gyvena ne toliau nei 20 km nuo Nilo upės.

65. 1214 m. šiaurės Kinijoje po karo su Čingischanu kinai naudodavo mongolų bronzinius šalmus maistui ruošti. Taip buvo išrasta keptuvė „Wok“.

66. Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad valgymas vėlai vakare sukelia didesnes riebalų sankaupas, lyginant su valgymu dienos metu.

67. Didžiausias pasaulyje gyvas organizmas – tai gigantiškas požeminis kelmutis (Almillaria solidipes), augantis Malerio nacionaliniame parke Oregono valstijoje. Grybui 2400 metų ir jis užima 6 km². Mokslininkai keletą metų tyrė jo DNR struktūrą bei sandarą ir priėmė vieningą sprendimą, kad visa tai yra vientisas organizmas.

68. 545.Yra daug žalios spalvos paukščių, žuvų, varliagyvių ir vabzdžių, bet nėra nė vieno žalio žinduolio.

69. Draudimo kompanijos duomenimis, dažniausiai pasitaikanti buitinių nelaimių priežastis – laiptai. Po to eina stiklinės durys, stalo įrankiai. Paskutinėje vietoje, kad ir kaip keista, elektriniai prietaisai.

70. Stipriausia rūgštis, galinti oksiduoti net deguonį – stibio pentafluorido ir vandenilio fluorido tirpalas. Šios rūgšties aktyvumo beveik neįmanoma išmatuoti.

71. Didžiausias stadionas pasaulyje yra Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjane. Šis stadionas buvo atidarytas 1989 m. gegužę, jame telpa 150 000 žiūrovų. Anksčiau čempiono titulas priklausė „Marakanos“ stadionui, esančiam Rio de Žaneire, kuris talpino iki 200 000 žiūrovų. Tačiau FIFA reikalavimu stadiono vietų skaičius buvo sumažintas iki 87 000.

72. Netoli populiaraus Belmonto parko yra įdomiausias geologinis paminklas – Pučkorių atodanga. Tai ledynmečio atodanga – aukščiausia Lietuvoje, kurios aukštis 65 m, o plotis – 260 m, o atsiveria maždaug 20 tūkst. metų senumo sluoksniai. Dėl savo išskirtinumo 1974 m. atodanga buvo netgi paskelbta geologijos paminklu.

73. Naga Jolokia – pats aštriausias pipiras pasaulyje. Jis auginamas pietryčių Indijoje, o jo aštrumas pagal Skovilio skalę viršija 1 000 000 vienetų. Tai reiškia, jog tam, kad nepajustum deginančio skonio, reikia ištirpinti šio pipiro 1 gramą tūkstantyje litrų cukraus sirupo. Palyginiti: aitrioji paprika Jalapeno nesiekia 8000 vienetų.

74. Vokietija Versalio sutartimi nustatytą reparaciją už Pirmąjį pasaulinį karą baigė mokėti tik 2010 m. spalį.

75. Dalija – pati gyvybingiausia žuvis. Gyvendama Čiukčių ir Aliaskos pusiasalių gėluose vandenyse, ji kelis mėnesius sugeba išgyventi įšalusi lede.

76. Bet kokios banko kortelės turėtojas negali būti vadinamas jos savininku, nes visos banko kortelės priklauso jas išdavusiam bankui.

77. Ryškiausi Visatos objektai – kvazarai. Šio judraus galaktikos branduolio spinduliuotės galia gali būti šimtus kartų didesnė už visų galaktikos žvaigždžių. Astronomai kvazarus vadina Visatos švyturiais.

78. Iki 1914 m. kokainas buvo reklamuojamas kaip gydomieji vaistai. Vaikiškas pastiles nuo kosulio, kurių sudėtyje buvo opiumo, leista vartoti iki 1920 metų.

79. Transportuoti iš Naujosios Zelandijos į Europą vieną kivio vaisių sunaudojama daugiau aviacinio kuro, nei sveria pats vaisius.

80. Žinoma per 3000 bulvių rūšių. Bulvių vaisiai – tai ne gumbai, kuriuos valgome, o nuodingos uogos, savo forma primenančios pomidorus.

81. Paskutinį kartą Garis Kasparovas Pasaulio šachmatų čempiono titulą apgynė 1995 m. rugsėjo 11 d. Niujorke vykusiose rungtynėse Pasaulio prekybos centro pietiniame bokšte.

82. Hafnio lydinio ir tantalo karbido lydymosi temperatūra beveik 800 °C, dar aukštesnė yra volframo lydymosi temperatūra, prilygstanti 4215 °C. Tai atspariausia ugniai medžiaga Žemėje.

83. Kaire, kuriame gyvena 18 mln. žmonių, 2009 m. veikė tik 10 šviesoforų.

84. 142 raidžių (Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit). Patys tailandiečiai šį miestą vadina Krungtepu, bet niekada – Bankoku.

85. Lietuvos teritorijoje prieš 220 milijonus metų gyveno priešistorinis roplys fitozauras. Jo liekanos buvo atrastos Akmenės rajone, šalia Ventos regioninio parko esančiame Šaltiškių molio karjere.

86. Popieriaus užsidegimo temperatūra – 451 laipsnis pagal Celsijų, o ne pagal Farenheitą, kaip Rėjaus Bredberio romano pavadinime. Knygai pasirodžius, autorius suprato savo klaidą, tačiau pavadinimo nepakeitė. Pirmasis jo romanas buvo paskelbtas 1953 m. „Playboy“ žurnale.

87. Pirmas kiaulės susirgimo požymis – jai nustoja riestis uodega.

88. Tomas Edisonas (Tom Edison) neišrado elektros lemputės, jis tik sukūrė kaitinimo spiralę, dėl kurios lemputė galėjo ilgiau šviesti. Bet jis tikrai išrado fonografą ir elektros kėdę.

89. Vanduo gesina ugnį formuodamas vandens garus. Garai apgaubia liepsnos šaltinį ir apsaugo nuo deguonies patekimo. Pašildytas vanduo garais virsta greičiau, todėl geriausias būdas užgesinti ugnį – naudoti verdantį vandenį.

90. Daugelio oro linijų pilotams draudžiama auginti barzdą: avarijos atveju barzda gali trukdyti tvirtai prispausti prie veido deguonies kaukę, o tai, savo ruožtu, kelia pavojų keleivių gyvybėms.

91. Laisvės statula stovi ne Niujorke. Laisvės sala (Liberty Island), kurioje statula stovi, geografiškai priskiriama Naujojo Džersio valstijai.

92. Visi vėjo malūnai sukasi prieš laikrodžio rodyklę, išskyrus Airijoje. Dėl ko – nežinoma.

93. Graikų šokis sirtakis iš tiesų nėra šios šalies liaudies šokis – jis buvo sukurtas 1964 m. Holivudo filmui „Graikas Zorba“. Šokio pavadinimas taip pat buvo sugalvotas – jį pasiūlė pagrindinį filmo vaidmenį atliekantis amerikiečių aktorius Entonis Kvinas (Anthony Quinn), o šokio muziką sukūrė graikų kompozitorius Mikis Teodorakis (Mikis Theodorakis). Po filmo pasirodymo sirtakis tapo populiariausiu graikų šokiu ir vienu iš Graikijos simbolių.

94. Kinijoje Mao Dzedongo (Mao Zedong) citatų rinkinio buvo išspausdinta daugiau nei milijardas egzempliorių. Panašu, kad Hario Poterio knygų bendras tiražas greitai jį pasivys.

95. Jeigu 111 111 111 padauginsime iš 111 111 111, gausime 12345678987654321.

96. Be Raudonosios knygos, į kurią nuo 1958 m. mokslininkai įtraukia nykstančias gyvūnų ir augalų rūšis, yra dar ir Juodoji knyga. Joje įtraukti gyvūnai ir augalai, kurie išnyko nuo Žemės paviršiaus dėl žalingos žmogaus veiklos.

97. Arbatinė rožė savo pavadinimą gavo ne dėl spalvos, o dėl aromato, kuris primena šviežiai išvirtą arbatą.

98. Indijoje, Tailande, Nepale ir kai kuriose kitose Azijos šalyse laikoma nepadoru glostyti vaikui galvelę ir apskritai ją liesti. Galva laikoma šventa kūno dalimi ir ją gali liesti tik tėvai ir vienuoliai.

99. Nykštukas – mažiausias Lietuvos paukštis. Suaugęs jis sveria vos 5–8 gramus, panašiai kaip karkvabalis.

100. Žmonės gali užkrėsti kiaules kiaulių gripu.

Tagged in:

, ,