Press ESC to close

meilė

4 Articles
7
3

Ne kiekvienas „Aš tave myliu“ reiškia tą patį. Žmonės skirtingai suvokia ir apibrėžia meilę. Vienam ji – didžiausia laimė, gyvenimo tikslas ir prasmė, kitam – kančia ir tragedija.
Skirtingas meilės suvokimas gali tapti kliūtimi kuriant abiem partneriam priimtinus tarpusavio santykius. Juk derinti jausmus, kaip ir spalvas, yra menas.
Sociologui Džonui Li ir kilo mintis išreikšti jausmus spalvomis. Jis surinko apie keturis tūkstančius meilės apibūdinimų nuo Platono iki mūsų laikų bei pagal juos išskyrė šešis meilės tipus, kuriuos taip pat galima išreikšti ir pagrindinėmis spalvomis:

Raudona, erotinė meilė

Tai romantiškas potraukis, kurį lydi stiprios emocijos, aistros bei ankstyvas seksualinis ryšys. Dažnai …

16
3

Pateikiu keletą įdomių, galbūt jums dar nežinomų faktų apie Šv. Valentino dieną. P.S. Jūsų išrinktajam ar išrinktajai ypač įdomus gali pasirodyti paskutinis faktas. Pradėsiu nuo trumpos istorijos.
Apie Šv. Valentino dienos kilmę yra keletas skirtingų teorijų, tačiau populiariausios jų siekia Romos imperijos laikus, kuomet valdė imperatorius Klaudijus.
Klaudijus nenorėjo, kad vyrai karo metu tuoktųsi, nes manė, kad vieniši vyrukai yra geresni kariai.
Vyskupas Valentinas pasipriešino imperatoriaus valiai ir slapčia rengdavo tuoktuvių apeigas. Už tai Valentinas buvo įkalintas, o vasario 14 dieną Imperatoriaus įsakymu jam įvykdyta mirties bausmė. Buvimo kalėjime metu jis parašė raštelį kalėjimo prižiūrėtojo dukteriai.
Raštelis pasirašytas taip: „Tavo …

8
1

1. Egzistuoja specialus mokslas, tyrinėjantis bučinius. Jis vadinasi filematologija.

2. Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus dvi savaites praleidžia besibučiuodamas.

3. Senovės egiptiečiai bučiuodavosi nosimis. Eskimai, Polinezijos, Malaizijos gyventojai iki šiol bučiuojasi būtent taip.

4. Mūsų smegenyse yra specialių neuronų, padedančių tamsoje surasti mylimojo lūpas.

5. Žurnalo „Scientific American“ skaičiavimais, daugiausia žmonės bučiuojasi šv. Valentino dieną. Be to, 65 proc. besibučiuojančių galvą pakreipia į dešinę. Įprotis palenkti galvą į tam tikrą pusę susiformuoja dar motinos įsčiose.

6. Ilgiausias bučinys užfiksuotas 1998 metais Niujorke truko 29 valandas. Jis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

7. JAV Konektikuto valstijos Hartfordo mieste laikoma nusikaltimu, …