Rusijos mokslų akademijos pagrindinės astronominės observatorijos Sankt Peterburgo astrofizikas, kosminių tyrimų laboratorijos vadovas Habibula Abdusamatovas teigia, jog po 4 metų šiaurinėje pasaulio dalyje bus dar šalčiau.

Mokslininko teigimu, naująjį mažąjį ledynmetį sukels staigus Saulės spinduliuotės sumažėjimas. Per visą dvidešimtą amžių Saulės spinduliuojamos energijos galingumas didėjo, tačiau dabar heliofizikai stebi priešingą tendenciją. Jo teigimu, pagrindinė pasaulinio atšilimo priežastis – praėjusį amžių trukęs „Suaktyvėjusios Saulės“ laikotarpis, o ne dėl pramonės ir transporto išaugusios „šiltnamio dujų“ emisijos. Pasak jo, toks klimato šiltėjimo procesas savo viršūnę pasiekė 1998 – 2005 metais ir dabar tolydžio silpnėja. Laipsnišką vidutinės temperatūros didėjimą lemia tik pasaulinio vandenyno inercija, kai atmosferai atiduodama sukaupta šiluma. Mokslininko teigimu, šis vandenyno šiluminės inercijos įtakojamas temperatūrų svyravimų procesas truks maždaug 42 mėnesius. H. Abdusamatovas teigia, 2014 metais šiauriniame žemės pusrutulyje prasidės mažasis ledynmetis, kuris gali tęstis iki maždaug 2055 – 2070 metų.

Apie artėjantį mažąjį ledynmetį perspėja ir kiti mokslininkai. Taip pat žurnale „Environmental Research Letters“ tyrimo autoriai pabrėžia, kad pastaruosius 11 metų saulės aktyvumas buvo pats žemiausias per 90 praėjusių metų.

NASA nustatė, kad silpnėja saulės vėjas , kurio vidutinis jo tankis sumažėjo jau 20 proc. Tai pats mažiausias rodiklis per 50 metų. Be to, per pastaruosius 10 – 12 metų 30 proc. susilpnėjo foninis magnetinis laukas.