Kiekvieno žmogaus kasdienis rūpesnis – pinigai. Vieni sako, kad kuo jų daugiau – tuo geriau. Kiti – nežiūri kaip patiems užsidirbti, tačiau atidžiai skaičiuoja svetimus. Štai vienas garsus žurnalas atskleidė 2010 metų statistiką, kurioje pateikė net 10 turtingiausių mirtingųjų visame Pasaulyje. Vienas įdomus faktas: beveik ketvirtadalis šiame sąraše esančių žmonių buvo išmesti iš koledžų ar kitų aukštųjų mokyklų.

1541. Carlos Slim Helú

Korporacijų  „Telmex“ , „Telcel“ , „América Móvil“ vadovas ir pirmininkas, vidutinės klasės Meksikos magnatas  Carlos Slim Helú yra turtingiausias 2010 metų mirtingasis. Grynoji jo turto vertė siekia  53.5 milijardo JAV dolerių.

 

2332.  Bill Gates

„Microsoft“ įkūrėjas ir dabartinis vadovas, altruistas, geriausias visų laikų vadybos meistras ir, žinoma, kone turtingiausias žmogus Pasaulyje. Tik šiais metais jį aplenkė Carlos Slim Helú. B. Gates turto vertė siekia 53 milijardus JAV dolerių. Turtingiausiu planetos žmogumi jis buvo tituluotas ne pirmą kartą: nuo 1995 iki 2007  ir 2009 metais.

 

3273. Warren Buffett

Legendinis investicijų meistras Warren Buffet dabar kartu su žmona vadovauja vienai stambiai įmonei, kurios vertė siekia 47 milijardus JAV dolerių.

 

4284. Mukesh Ambani

Valdydamas turtą, kurio vertė yra 29 milijardai JAV dolerių šis buržuazinės klasės atstovas praėjusiais metais liko ketvirtoje vietoje. 2007 metais, aplenkęs daugelį kitų žymių verslininkų, jis tapo turtingiausiu mirtinguoju visame Pasaulyje. Tada jo turtas buvo  vertinamas 63.2 milijardais JAV dolerių. Šiuo metu Mukesh Ambani vadovauja kompanijai „Reliance Industries“.

 

5265. Lakshmi Mittal

Indijos pilietis ir oratorius Lakshmi Niwas Mittal vadovauja vienai stambiai kompanijai, pavadinimu „ArcelorMittal“. Lakshmi Niwas Mittal šiuo metu yra vienas iš turtingiausių planetos žmonių savo rankose turėdamas 28.7 milijardų JAV dolerių vertės turtą.

 

6236. Lawrence Ellison

Amerikiečių milijardierius Larry Ellison vadovauja savo įsteigtai kompanijai „Oracle“. Praėjusiais metais tarp turtingiausių planetos žmonių užėmė šeštą vietą, savo sąskaitoje turėdamas 28 milijardus JAV dolerių.

 

 

7237.  Bernard Arnault

Šis nekilnojamo turto magnatas pats įkūrė ir dabar vadovauja kompanijai „LVMH“, taip pat užima generalinio direktoriaus pareigas dizainerio S.A. Arnault prekybos įmonėje. Turėdamas turto už 27 milijardus dolerių jis užima septintąją vietą tarp visų turtingiausių žmonių Pasaulyje.

 

8198. Eike Batista

Eike Fuhrken Batista yra Brazilijos kompanijos, užsiimančios tepalų gamyba, bei apsaugos magnatas. Jis yra garsiojo gynybos rektoriaus Eliezer Batista sūnus, kuris praeityje užėmė vadovaujančiojo pareigas tarptautinės gynybos konsorte Vale mieste.  Eike šiuo metu yra aštuntas pagal turto vertę, kuri siekia 27 milijardus JAV dolerių.

 

9199. Amancio Ortega

Ispanų stiliaus ir mados magnatas, „Amancio solon“  savininkas ir įkūrėjas, kuris visus savo mažus versliukus apjungė į vieną  – sukurdamas korporaciją „Inditex style group“.  Dabar jo turtas vertinamas 25 milijardais JAV dolerių ir užima devintąją vietą turtinigausių žmonių sąraše.

 

101810. Karl Albrecht

Karl Hans Albrecht yra vienas iš prekybos centrų grandinės „Aldi Sud“ įkūrėjų ir savininkų. Pasitelkęs į pagalbą savo jaunėlį brolį Theo, juodu atgaivino motinos pradėtą parduotuvių verslą. Dabar turtingiausių žmonių sąraše jis užimą dešimtą vietą, turėdamas turto už 23.5 milijardus dolerių.