Nors liaudies folkloras perspėja, kad lengvų pinigų nėra, vis atsiranda tokių, kurie nusprendžia tuo įsitikinti patys, nes mano, kad pasaulyje egzistuoja aibė būdų, kaip galima greitai ir nesudėtingai pralobti. Tačiau lieka klausimas, ar greito praturtėjimo planai yra pagrįsti?

Mitas Nr. 1 Turtingi tėveliai padės išspręsti visas problemas

Atsimeni anekdotą, kuriame milijonieriaus klausia, kaip jis tapo toks turtingas. „Viskas labai paprasta. Nusipirkau vieną kilogramą obuolių, sumokėjau litą. Pardaviau obuolius, gavau du litus. Tada nusipirkau 10 kg obuolių ir juos prastūmiau už 25 litus. Ir dabar dar taip obuoliais prekiaučiau, jei ne tėvuko palikimas.“

Gavęs dosnų palikimą, Tu tikrai turėsi galimybę vienu mostu išspręsti savo finansines problemas. Tačiau ne visi gali pasigirti gerais, pinigais aptekusiais dėdulėmis, ir net jei tokių Tavo giminėje gausu, tai dar nereiškia, kad savo nuosavybės paveldėtoju jie pasirinks būtent Tave. Pasiturintys žmonės dažniausiai yra gana kaprizingi ir nepastovūs, todėl norėdamas jiems įtikti turėsi kaip reikiant paplušėti.

Štai vienas didžiausių JAV piniguočių Rockfelleris savo namuose buvo įvedęs vos ne karinę tvarką. Jis savo vaikams pinigų šiaip sau nedalydavo – atžaloms tekdavo juos užsidirbti nuo mažų dienų. Už vieną užmuštą musę jie gaudavo 2 centus, už pieštuko padrožimą – dešimt, o už valandą muzikos pamokoje – penkis. Susilaikymo nuo saldainių diena buvo įkainota 2 centais, 10 sode išravėtų piktžolių – 1 centu, o malkų kapojimo valanda – 15 centų.

Be abejo, buvo nustatyta ir nuobaudų tvarka. Jei vaikai pavėluodavo prie pusryčių stalo, iš jų buvo išskaičiuojamas 1 centas, jie negaudavo sūrio ir skaityti buvo leidžiama tik Bibliją.

Mitas Nr. 2 Vedybos iš išskaičiavimo išlaisvins nuo rūpesčių

Daug moterų svaigsta nuo minties apie pasiturintį vyrą. Ir nors gauti tokį svajonių jaunikį yra beveik misija neįmanoma, tai jų neatbaido. Apklausų duomenys rodo, kad 60 procentų 18–24 metų moterų sutiktų ištekėti už nemylimo, bet turtingo vyro. Ką čia slėpsi: esama ir vyrukų, kuriuos hipnotizuojančiai veikia pasiturinčių moterų žavesys ir už sotaus gyvenimo perspektyvą jie yra pasiryžę atleisti daugybę kitų minusų.

Tačiau vedybų iš išskaičiavimo planas gali iš neišdegti, nes vis dažniau turtinga jaunoji prieš ištardama „taip“ pageidauja pasirašyti vedybinę sutartį, pagal kurią skyrybų atveju vyrukas lieka prie suskilusios geldos.

Mitas Nr. 3 Lošk, rizikuok ir laimėsi!

Azartiniai lošimai – tai dar viena svajotojų apie lengvą uždarbį iliuzija. Kazino ir lošimo aparatai vyrus vilioja 10 kartų labiau nei moteris, užtat jos labai noriai perka loterijos bilietus. Europos gyventojai loterijos bilietams išleidžia vidutiniškai 400–540 litų per metus, o laime iš dangaus patikėję amerikiečiai net apie 1 200 litų.

Vis dėlto retsykiais jų investicijos atsiperka, ir kartais – net su kaupu. Prieš porą metų vienai 44 metų amerikietei nušypsojo laimė ir ji išlošė 55 milijonus dolerių.

Tačiau reikia atsiminti, kad loterijų rengėjai ir organizatoriai nedirbtų nuostolingai, todėl neapsigauk, nes kiekvienas lošimas iš pinigų pridaro nuostolių tik žaidėjui. Apie tai mes tikrai žinome, bet dalis tiesiog giliai širdyje tikisi, kad jiems pavyks tapti išimtimi, kitus užvaldo azartas ir aštrūs pojūčiai, o treti tiesiog tiki stebuklais.