Hydropolis

Šiandien rašau apie projektus, kurie dar neįgyvendinti, tačiau galbūt kadanors išvis dienos šviesą. Dabar visi nori kažko originalaus ir mandro, o vienas iš tokių kreiziškesnių dalykėlių yra povandeniniai pastatai. Taigi, jūros kolonizacija neužilgo turėtų prasidėti

Pirmasis povandeninis viešbutis yra planuojamas statyti Dubajuje. O kur daugiau?  Kainuos jis virš 500 mln. dolerių. Nemažai sakytume.Tai bus ne vien viešbutis o visas pramogų kompleksas, kuris apims 220 gyvenamų apartamentų, kino teatrą, restoranus, pramogų parką ir kitas atrakcijas. Kaip matom paveiksle, ten dar palmės turėtų augti, įdomu kaip jiems pavyks viską šitą įgyvendinti. Sudaro šį projektą trys dalys: stotis žemėje, iš kur svečiai atvyks, tunelis (tarp žemės ir povandeninio viešbučio) ir be abejo pats šis pastatėlis. Neblogas kūrinys turėtų gimti  Dar pavadinimo nepaminėjau – Hydropolis.

Trilobis

Jūros kolonizacija tęsiasi. Trilobis – 65 yra plaukiojantis pusiau namas pusiau laivas, ir dar pusiau panardintas į vandenį. Jame gali gyventi iki 6 žmonių. Šį objektą galima padalinti į keturias erdves. Pirmoji erdvė yra 3,5 m virš vandens, o antroji – 1,4 m virš vandens, kurioje įrengta virtuvė, valgomasis, trečioji sfera – 0,8 m yra panardinta po vandeniu, kur įrengti keturi miegamieji su voniom. Ketvirtoji erdvė yra pati įspūdingiausia, ji yra 3 m po vandeniu, o joje yra įrengta stiklinė pusiau apvali observatorija, kurioje galima stebėti jūros povandeninį grožį. Šis projektas gimė 2002 metais. Tikrai įspūdingas namelis, kuriame norėtųsi apsigyventi, jeigu nekankina jūros liga. Be to, turi šis įrenginys 300 arklių galio variklį, turėtų gerai traukti.

Neptus 60

Neptus 60 turi labai daug panašumų su anksčiau aprašytu projektu, tačiau mums jis pasirodė kiek mažiau įspūdingas, nes yra pritvirtintas prie uolos ir negali judėti. Jis irgi susideda iš keturių lygių – gyvenamas plotas, stebėjimo aikštelė, valčių prieplauka ir povandeninės patalpos. Jame irgi gali gvyenti 6 žmonės. Bet jie turės nemažai palaipiot laiptukais.

Tagged in:

,