Amerikos teritorijoje egzistuoja įspūdingų apleistų vietų, tačiau jų apstu ir buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje. Daugybė karinių ir pramoninių objektų mena šios valstybės istoriją ir šaltojo karo grėsmę. Kalėjimai, gulagai ir fabrikai. Jų Sovietų Sąjungos teritorijoje netrūko.

Post-sovietinis apleistas miestas

Dabartinėje teritorijoje stovi miestas, kadaise vadintas didingu vardu Promyshlenyi (Proveržis). Žlugus Sovietų Sąjungai, žlugo ir šis miestas. Vyriausybė nutraukė visas komunikacijas su miestu. Buvo nutrauktas elektros energijos ir dujų tiekimas. Miesto gyventojai paliko savo namus. Dar ir šiomis dienomis mieste daugybė buvusio miesto gyvenimą menančių daiktų.

Slapta povandeninių laivų bazė

Ši bazė yra mažame Belakovo mieste, prie Juodosios jūros. Ši bazė kadaise buvo Sovietų Sąjungos atominių povandeninių laivų uostu. Čia dirbusių darbuotojų šeimos nariai net negalėdavo atvykti į miestelį be išankstinio valdžios leidimo. Šiandien povandeninių laivų nebėra, tačiau kai kurie įrengimai ir patalpos išliko.

Apleistas kalėjimo kompleksas

Europoje tokie kalėjimai buvo vadinami koncentracijos stovyklomis, o Sovietų Sąjungoje – gulagais. Tai didelė Rusijos istorijos gėda. Visoje Sovietų Sąjungos teritorijoje veikė daugybė tokių kalėjimo kompleksų.

Nenaudoti ir nebaigti statyti pastatai

Apleistų ir niekada nenaudotų pastatų yra visose šalyse, tačiau Rusijos teritorijoje jų yra kur kas daugiau. Industrinės, medicininės ir administracinės paskirties pastatų yra kiekviename mieste. Jie stovi neliečiami ir mena praeitį tarsi vaiduokliai.

Apleista raketų paleidimo bazė

Sovietų Sąjunga šaltojo karo metu ne kartą pasauliui grasino paleisianti atomines raketas. Visoje jos teritorijoje egzistavo ne viena raketų paleidimo bazė. Ši įsikūrusi Latvijos teritorijoje, gausiai turistų lankoma bazė, įrodo, kad Sovietų Sąjungos grasinimai nebuvo blefas.

Apleistas karinis pajūrio bunkeris

Karo metu pakrančių gynyba buvo labai svarbi. Šis gynybinis bunkeris buvo skirtas apsisaugoti nuo galimos grėsmės iš Japonijos. Vladivostoke esantis bunkeris yra įspūdingas Sovietų Sąjungos gynybinis objektas.

Apleisti milžiniški įrengimai

Visoje dabartinės Rusijos Federacijos teritorijoje apstu apleistų ir nebeveikiančių industrinių ir komunikacinių įrengimų. Palydovinės lėkštės ir milžiniškos kasimo mašinos. Jų apstu net ir šiandien.

Tagged in:

, ,