Mokykla – tai vieta, kurioje turėtų užaugti asmenybės. Tačiau ne visos ugdymo įstaigoje dėstomos tiesos yra teisingos. Pateikiame 10 teiginių, bei visuomenėje vyraujančių nuomonių, kurie yra neteisingi.

1. Vanduo iš tiesų yra mėlyno atspalvio

Daugelis mano, kad tiek ežero ar jūros vanduo žydrą atspalvį gauna atspindėdami dangų. Tačiau vanduo pats savaime yra žydro atspalvio. Vandens molekulės sugeria šviesą ir judėdamos išskiria žydrą atspalvį. Šis efektas matomas tada, kai vandens kiekis yra pakankamai didelis ir jį sudaro keletas sluoksnių.

 

47e81e3c6e44f365228fbcf5f2b91c3b2. Elektra negali keliauti šviesos greičiu

Daugelyje vadovėlinių tiesų teigiama, kad elektronai, keliaudami laidais, pasiekia šviesos greitį. Tiesa yra tokia, kad jie negali išvystyti tokio greičio, nebent tai galėtų būti tiesa, jei pasikliautume realiatyvumo teorijomis. Elektros srovė yra labai lėta, ir tai galima  pamatyti naudojantis tam tikru prietaisu.

 

3dfdb87c50096e711ffb869497e413843. Metų laikai nevienodo ilgio

Žemė saulės orbitoje juda šiek tiek greičiau, todėl vasara pietiniame žemės pusrutulyje yra ilgesnė, nei kiti sezonai. Taip pat yra ir su žiema šiauriniame pusrutulyje. Žinoma, šį skirtumą sudaro vos keletas dienų, todėl niekas to nepastebi.

 

644f98dc432e91587b328db662e58bbc4. Susergame ne tik dėl šalčio

Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad gripą ar kitas peršalimo ligas sukelia tik šaltas oras. Tiesa yra ta, jog ligą sukelia ne kas kitas, kaip bakterijos ar virusai, o šaltis čia turi minimalią reikšmę.

 

 

af204a3086cb05ba52d5a3b748b463eb5. Saturnas – ne vienintelė planeta su žiedais.

Pasirodo, saulės sistomoje yra ir kitų planetų, kurios turi žiedus (pavyzdžiui Jupiteris, Uranas, ir  Neptūnas). Saturnas yra labiausiai žinomas, nes jie akivaizdžiai matomi, o kitų planetų žiedai – vos pastebimi.

 

a35c7e80890552a0cb8598ef4359a7e86. Meteorai, nusileidę ant žemės, yra atvėsę

Daugelyje Holivudo filmų matėme, kaip nusileidę ant žemės paviršiaus meteorai yra įkaitę ir dar garuojantys. Iš tiesų jie yra vos šilti. Meteorų kritimo greitis yra pakankamai didelis, todėl jų išorinis apvalkalas labai greitai susilydo ir atskyla nuo branduolio. O pati vidinė uoliena nespėja net įkaisti, be to – akmuo – silpnas šilumos laidininkas.

 

7167. Debesų formavimuisi oro temperatūra neturi įtakos

Neteisinga manyti, jog debesys susidaro dėl šalto oro slėgio. Oras negali vandens garų paversti vandens lašeliais. Taip nutinka dėl paties vandens temperatūros, kuri  ir padeda susiformuoti debesims.

 

8168. Žmonės, dar prieš Kolumbui atrandant Ameriką, žinojo, kad žemė nėra plokščia.

Kirstupo Kolumbo idėja ieškoti jūros kelio į Indiją tuo metu  buvo  nelabai palaikoma. Daugelis to meto žm0nių tikėjo, kad Žemė yra plokščia. Tačiau jūreviai ir keliautojai žinojo, kad iš tiesų mūsų Žemė yra rutulio formos.

 

9159. Didžioji Kinų siena nėra matoma iš Kosmoso

Vienos ekspedicijos į mėnulį metu, astronautų komanda „Apollo“ patvirtino, kad joks žmogaus pagamintas darinys nėra matomas iš atviro kosmoso. Iš žemesniosios orbitos dalies galime matyti ne tik Didžiąją Kinų sieną, bet ir keletą greitkelių, laivų, užtvankų ir pan.

 

101410. Mėnulis neturi tamsiosios pusės

Keičiantis fazėms, mes matome mėnulį įvairios formos: dylantį, pilnėjantį, pilną ir pan. Taip nutinka dėl Žemės sukimosi apie savo ašį ir dėl saulės šešėlio. Iš tiesų, visos mėnulio pusės yra apšviestos.