1. Kolumbijos anglies kasykloje aptikta didžiausia gyvatės fosilija

Prieš 60 milijonų metų gyvenusi anakonda buvo mažiausiai 13 metrų ilgio ir svėrė 1135 kg. Mokslininkai spėja, kad tai didžiausia kada nors gyvenusi anakonda. Jos fosilija buvo rasta vienoje iš Kolumbijos anglies kasyklų. Ši gyvatė tiesiog prarydavo savo auką ir virškindavo ją gyvą. Taip pat daro ir šių laikų pitonai, tačiau priešistorinė anakondą galėdavo praryti net jautį.

2. Buivolo dydžio graužikas

2008 m. sausio 16 dieną pasauliui buvo pristatyta gigantiška kaukolė, kuri priklausė priešistoriniai žiurkei. Ši 53 cm ilgio kaukolė buvo rasta Urugvajuje, San Chosė regione. Kaukolę atrado paleontologas-mėgėjas. Priešistorinė žiurkė gyveno prieš keturis milijonus metų, atogrąžų miškuose, o jos dydis buvo kaip šių laikų buivolų.

 

3. Milžiniška „Pragaro varlės“ fosilija rasta Madagaskare

Prieš kelerius metus žiniasklaidos priemonės pranešė, kad Madagaskare dirbę mokslininkai aptiko didžiausią iki šiol matytą varlės fosiliją. „Pragaro varle“ pramintas gyvis siekė 41 cm, o svėrė 4,5 kg. JAV paleontologas tyrinėjęs šią fosiliją mano, kad gyvūnas gyveno prieš 70 milijonų metų. Gyvūno išorinė oda veikė tarsi šarvas, o galingi nasrai galėjo perkąsti net dinozaurų jauniklius.

 

4. Milžiniški pingvinai Peru dykumose

Beveik prieš 35 milijonus metų dabartinėje Pietų Amerikos teritorijoje gyveno žmogaus dydžio pingvinai. 2007 m. JAV paleontologams Peru Atakamos dykumoje pavyko rasti dviejų skirtingų rūšių milžiniškų pingvinų fosilijas. Manoma, kad šiame karštame regione pingvinai atsidūrė migruodami, kai Žemės planetoje vyko dideli temperatūrų pokyčiai.

 

5. Milžiniškas jūrų skorpionas, didesnis už žmogų

2007 m. mokslininkai rado fosilijas, prieš 390 milijonus metų jūrose gyvenusio milžiniško, mažiausiai 2,5 metrų ilgio ir 46 centimetrų pločio skorpiono, pavadinimu Jaekelopterus rhenaniae. Padaras turėjo spygliuotus čiuptuvus. Mokslininkai mano, kad jis buvo dabartinių vabzdžių protėvis.

 

6. Priešistorinio ryklys

„National Geographic“ žurnalas 2008 m. pranešė, kad priešistorinių laikų ryklys turėjo patį stipriausią sukandimą. Paleontologai mano, kad prieš milijonus metų gyvenę rykliai vienu kartu galėtų perkąsti automobilį ar nužudyti tiranozaurą Reksą.

Ryklys Carcharodon megalodon Žemėje gyveno prieš 16 milijonų metų. Šis gyvūnas misdavo dideliais banginiais. Jo ilgis buvo mažiausiai 16 metrų, o svėrė jis 30 kartų daugiau nei didžiausias pasaulyje banginis.

 

7. Milžiniškos priešistorinės kengūros

Nepatikėsite, tačiau priešistoriniais laikais, mieli sterbliniai gyvūnai, kengūros, kurios gyvena Australijoje ir Tasmanijoje, buvo gerokai didesnės. Viena kengūra sverdavo mažiausiai 100 kg. Mokslininkai mano, kad galėjo egzistuoti netgi plėšrių kengūrų, kurios galėdavo susigrumti net su leopardu.