Ieškai pigių atostogų, bet nori išvengti pilietinio karo ar nesantaikos? „Askmen“ sudarė pigiausių šalių, kuriose galėsi geriausiai išleisti pinigus galybe skirtingų būdų. Šalies reitingas šiame sąraše priklauso nuo siūlomų malonumų kiekio bei Amerikos dolerio kurso – kuo pigiau, tuo geriau.

Nesvarbu, ar šios šalys didžiuojasi savo tobulai nardymui tinkančiomis vietomis, geriausia gastronomija, vakarėliais, ar geriausiais paplūdimiais, – šis pigiausių šalių dešimtukas siūlo viską.

10. Pietų Afrika

Ar norėtum pamatyti didįjį baltąjį ryklį, stebėti išdidžius liūtus, sėlinančius prie kaimenės vandeninių buivolų, gerti vyną pasaulinio lygio vynuogynuose, lošti kazino, o anksti ryte nubusti ir su banglente bėgti į paplūdimį pasimėgauti geriausiomis bangomis žemėje? Nedaug šalių gali pasiūlyti tokį „meniu“, dar mažiau – už tokią kainą. Šiuo metu už 1 JAV dolerį (2,22 LTL) galima gauti 7,5 Pietų Afrikos rendus. Kai kurios vietos brangesnės, palyginus su kitomis, bet iš esmės šioje šalyje už pinigus gausi daugiau nei kitur. Be to, po tokių intensyvių atostogų gali reikėti dar vienų, kad kompensuotum miego stygių. Pliusas – valiutos kursas čia toks palankus, kad yra tikimybė, jog galėsi sau tai leisti.

Alaus kaina: 1.98 JAV dolerio.

9. Turkija

Pradedant klasikine architektūra, baigiant kultūra ir virtuve – ši šalis gali daug ką pasiūlyti turistams. Kadangi 1 dolerio vertė Turkijoje yra 1.22 naujosios Turkijos liros, gali sau leisti pasimėgauti daugeliu siūlomų malonumų. Apsilankyk didžiausiame Turkijos mieste, Istanbule, ir jo Didžiajame Turguje (Grand Bazaar) – milžiniškoje prekyvietėje po atviru dangumi, kartais vadinamoje seniausiu tokio tipo statiniu. Istanbulo kavinėse ir restoranuose gali užsisakyti kebabų, rūkyti „hookah“, o vėliau pasimėgauti labai stipria turkiška kava. Istanbulas – lyg atminties kortelė, pilna nuotraukų su seniausiomis mečetėmis ir išskirtine architektūra. Galiausiai, pradžiugink Indianą Jones savo vizitu į Istanbulo archeologijos muziejų, kurio iškasenų kolekcijai sunku rasti lygių. Tad skubėk užsisakyti bilietus – galėdama pasiūlyti tiek daug, Turkija greitai nebebus viena iš pigiausių pasaulio šalių.

Alaus kaina: 2.50 JAV dolerio.

8. Estija

Kaimyninė Estija – taip pat „Askmen“ pigiausių šalių dešimtuke. Stipri šalies moderniųjų technologijų kultūra pelnė Estijai „E-stijos“ pravardę. Tai reiškia, kad interneto ryšį surasti nebus sunku. Sakoma, kad sostinėje Taline rengiami vienų geriausių vakarėlių rytų Europoje, o svarbiausias iš jų – Alaus ir Muzikos šventė – vyksta vasarą.

Ar tau patinka leisti laiką gamtoje? Šioje pigioje šalyje apstu nacionalinių parkų, kuriuose smagu surengti žygį ar tiesiog pasivaikščioti.

Alaus kaina: 1.95 JAV dolerio (Taline).

7. Ekvadoras

Dėl netoliese esančių Galapagų salų, dalies Amazonės bei Andų kalnų šios šalies bioįvairovė viena didžiausių pasaulyje. Ekvadoro piniginis vienetas yra JAV doleris, tad šalies siūlomi malonumai labiau prieinami nei daugelyje Europos valstybių. Ekvadoro sostinė Kitas, įtrauktas į Pasaulinio paveldo sąrašą, garsus muziejais bei antru pagal dydį pasaulyje funikulieriumi, kuriuo gali pasikelti į kalno viršūnę pasigrožėti miesto panorama. Sporto mėgėjai turėtų apsilankyti raftingo rojuje Banos, kur taip pat populiarus kopimas į kalnus ir ėjimas į žygius. Banos taip pat pasimėgausi natūralaus mineralinio vandens šaltinių voniomis. Paplūdimių mėgėjams „Askmen“ siūlo aplankyti vieną iš populiariausių pajūrio miestų ir šalies gražiausių paplūdimių, Esmeraldas, kur nesunkiai įsiliesi į naktinį gyvenimą miesto klubuose bei baruose. Priėjimas prie gamtos ir kitokios veiklos užtarnauja Ekvadorui autentiškiausios „Askmen“ dešimtuko šalies vardą.

Alaus kaina: 1.50 JAV dolerio.

6. Filipinai

Pasinerk į atostogų malonumus Boracay ar Palawan saloje, tada, atsispyręs į lyg iš atviruko baltą paplūdimio smėlį, mėgaukis masažu ir šviežiais vaisiais. Geriausia dalis – 43 Filipinų pesų kainuoja 1 dolerį. Taigi nuvažiavęs į Filipinus, vieną iš pigiausių pasaulio šalių, gali ne tik gyventi kaip karalius, bet ir leisti sau pasimėgauti tuo gana ilgą laiką. Šalies sostinė Manila taip pat verta dėmesio. Čia apstu veiklos, o Manilos Kiapo (Quiapo) rajone, gausi geriausio vietinio maisto už neįtikėtinai žemas kainas. Norėdami įsilieti į geriausią šalyje naktinį gyvenimą, daugelis vyksta į Filipinų nuodėmių miestą, Angeles City, garsų lošimo namais, pramogomis ir moterimis. Jei labiau traukia gamta, Boholo saloje galėsi pasigrožėti daugiau banginių ir delfinų šokių, daugiau balto smėlio ir leistis į nardymo nuotykius. Trumpai tariant, už Filipinų siūlomą pramogų gausą ir jų prieinamą kainą, šią šalį galime vadinti viena solidžiausių „Askmen“ dešimtuko šalių.

Alaus kaina: 1.17 JAV dolerio.

5. Vietnamas

Šiuo metu 1 litas kainuoja apie 16 217 Vietnamo dongų, o tai reiškia, kad gali pamatyti kiekvieną turimą šalies aspektą ir už tai visiškai nepermokėti. Vietnamo sostinėje Hanojuje apstu muziejų: pradedant taikomosios dailės, baigiant istorijos. Čia taip pat pamatysi memorialinę lentą, skirtą atminti JAV laivyno įgulos narius, žuvusius pašovus lėktuvą. Atidžiau įsiskaičius pamatysi kandidato į JAV prezidentus, Johno McCaino, vardą.

Būtina aplankyti Ho Chi Minh miestą ir sudalyvauti jo judriame naktiniame gyvenime. Taip pat pasimėgauti dubenėliu vietnamietiškos „pho“ sriubos bei atsigaivinti puodeliu karčiai saldžios vietinės kavos. Kitos lankytinos vietos: Halongo įlanka, įtraukta į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą, kurioje galima aplankyti urvus. Kelionė į Mekongo deltą taip pat turėtų būti įspūdinga, kaip ir paplūdimio vakarėlių kultūra Nha Trang. Jei nori įsimintinų pigių atostogų, jų ieškok Vietname.

Alaus kaina: 1.30 JAV dolerio.

4. Meksika

Šalyje, kurios teritorija tęsiasi nuo Ramiojo iki Atlanto vandenyno, o sostinėje gyvenančių žmonių skaičius (25 milijonai) prilygsta trečdaliui devintos šio dešimtuko šalies populiacijos, siūlomų pramogų spektras platus. Trokšti saulės? Būtent ji yra šios pigios šalies kurorto Cabo San Lucas, esančio ant Ramiojo vandenyno kranto, Majų Rivjeros, ar bet kurios kitos vietos, veidas.

Patinka pramogauti? Važiuok į Acapulco, Cancune ir Tijuanoje. Domiesi istorija? Būtinai pamatyk Jukatano pusiasalyje stovinčius majų laikų griuvėsius Chichen Itza – vieną iš Septynių pasaulio stebuklų. Esi sporto fanas? Sirk už „luchadores“ per imtynes ar už matodorus per bulių kautynes Mexico Cityje. Vienas doleris vertas 10 pesų, taigi beveik už grašius gali iki soties prisikimšti tákų, tekilos ir tamales. Vienintelė nepageidaujama pigi „pramoga“, kurios reikėtų saugotis, – tai viduriavimas.

Alaus kaina: 1.30 JAV dolerio.

3. Honduras

Ir taip gerai žinoma už puikius nardymo seansus prie Roatano salos krantų, Honduras siūlo puikų pramogų paketą. Viena svarbiausių lankytinų vietų – tai „Rio Platano Biosferos Reservatas“, įtrauktas į Pasaulinio paveldo sąrašą. Tai milžiniški plotai nepaliesto tropinio miško ir kelių keisčiausių bei labiausiai saugomų pasaulio rūšių buveinė. La Moskitia („uodų pakrantė“) regione gali aplankyti keletą geriausių žvejybos vietų pasaulyje ir leistis gaudyti tarpūnų.

Kaip reikalai su istorija? Apsilankyk Copano miestą ir jo majų laikų griuvėsius, papuoštus įmantriausiomis figūromis. Jeigu mėgaujiesi Roatan’o saule ir linksmybėmis, gali paįvairinti pramogas ant sraigto pritvirtinta virve nušliuoždamas po egzotiškų medžių lapija. 1 JAV doleris Hondure vertas 19 lempirų, taigi gali būti tikras, kad ši pigi šalis pasiūlys daugiau nei gali tikėtis.

Alaus kaina: 0.96 JAv dolerio.

2. Tailandas

Pasiilgai 1999 laikų vakarėlių? Tailandas ideali vieta jų ieškoti. Be to, pramogauti čia labai pigu: 1 JAV doleris vertas apie 32 Tailando batų. Stabtelk Bankoke, kad patirtum greitą šios sostinės ritmą, o paskui užsuk į Tailando nuodėmių miestą Pattayą, pilną netikėtų reginių. Lėtesnio tempo, bet beveik tokių pačių vakarėlių, ieškok Puketo paplūdimiuose. Mėgaukis saule dieną, o naktį linksminkis ir šėlk. Be to, nepraleisk progos paragauti labai pigaus ir puikaus tailandietiško maisto, pradedant kariu, baigiant šviežia žuvimi, krevetėmis ir mėsa. Atostogoms egzotiškoje šalyje, kurios nekainuotų tau dar vienos būsto paskolos, rinkis Tailandą.

Alaus kaina: 3.00 JAV doleriai.

1. Čilė

Šios šalies siūlomų pramogų, veiklos ir kultūros įvairovė bei intensyvumas – ypatingi. Patinka vynas? Čilės vynuogynuose gaminamos kelios geriausių vynų pasaulyje rūšys. Užsiiminėji banglenčių sportu? Šios šalies paplūdimiuose sportuoja ir mėgėjai, ir profesionalai. Slidinėji? Nepraleisk progos nusileisti nuo vienos iš snieguotųjų Andų viršūnių. Mėgsti eiti į žygius? Bet kuriame Čilės nacionaliniame parke rasi ežerų bei ledynų, ir jei turėsi progą, neaplenk Patagonijos kelio. Nori gerai pašėlti? Šalies sostinė Santiago tam tinkamiausia vieta.

Geros naujienos: 1 JAV doleris vertas 467 Čilės pesų, tad akivaizdu, kad mokėdamas mažiau, gauni daugiau. Skubėk užsisakyti bilietus, nes pasklidus naujienai apie šios šalies prieinamumą, yra tikimybė, kad žemos Čilės kainos nebus tokios amžinai, ir „Askmen“ panaikins ją iš pigiausių šalių dešimtuko.

Alaus kaina: 1.55 JAV dolerio (sostinėje).

Pigios kelionės
Yra ir daugiau valstybių su pigia valiuta, tačiau astronomiškom kainom, nepatraukliomis taupiems keliautojams. Saulės rojus Meksika, nardymas su akvalangu Hondure bei Čilės vynas ir bangos – prie kiekvieno iš šių pramogų „Askmen“ sąraše galima padėti pliusą. Taigi nesėdėk sudėjęs rankų ir greitai planuok savo atostogas, nes kuo daugiau žmonių žino apie jų žemas kainas, tuo didesni šansai, kad jos greitai kils.

Tagged in:

,