Mėgstate citrinas? Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad tai vitamino C šaltinis. Tačiau kuo dar naudingos gali būti citrinos mūsų gyvenime? Pateikiame net keletą naudingų patarimų.

1. Citrina – tai citrusinis vaisius, jis padeda kovoti su infekcijomis. Šis vaisius padeda gaminti baltuosius kraujo kūnelius bei antikūnius, kurie kovoja su įvairiais mikroorganizmais ir apsaugo nuo infekcijos susidarymo.

2. Citrina veikia kaip antidioksantas ir apsaugo nuo įvairių ligų, tokių kaip insultas, širdies ir kraujagyslių ligos ar net vėžys. Citrinos padeda kovoti tik su ligos šaknimis, jei liga įsisenijusi, naivu tikėtis, kad jos išelbės jums gyvybę.

3. Citrinos mažina kraujo spaudimą, o didina lipoproinų kiekį.

4. Citrina laikoma viena iš kancerogeninių priemonių, kuri mažina tikimybę susirgti storosios žarnos, prostatos ar krūties vėžiu. Citrinose esančios veikliosios medžiagos padeda ląstelei sparčiai ir teisingai vykdyti medžiagų apykaitą. Dėl to sumažėja tikimybė, kad ląstelė taps vežio sukėlėja. Citrinos neleidžia žarnyne kauptis nitrosaminui.

5. Citrinų sultys odai teikia spindesį.

6. Jei kasdien gersite vandenį su keletu lašelių citrinų sulčių, tai padės jums išvalyti savo organizmą, o ypač tai naudinga kepenims.

7. Citrinų žievelė mažina galvos skausmą. Jums reikia žievelę išdžiovinti saulėje, ją sutrinti. Įmasažuokite keletą žiupsnelių į galvą prieš einant maudytis. Tai atpalaiduoja kūna ir mažina galvos skausmą.

8. Citrinos sultys padeda išgydyti spuogus ir neleidžia susidaryti naujiems.

9. Citrinos sultys veikia kaip natūralūs plaukų ir odos balintojai. Sultys mažina spalvos pigmentą melaniną. Tai sumažina alergijos riziką nei dažant plaukus su cheminiais dažais ar balintojais.

10. Citrinų sultys malšina dantų uždegimą, stomatitą.

Tagged in:

,