Žemėje gausu stulbinančių kraštovaizdžių ir gamta niekada nenustoja stebinti. Dažniausiai salos ir taip atrodo gražiai, nereikia jose nieko keisti, tačiau pažiūrėjus iš viršaus galima susidurti su keisčiausių formų salomis. Išsidriekusios vandenynuose salos sukuria nuostabius paveikslus. Kurdama toliau paminėtas salas motina gamta parodė puikų humoro jausmą.

Delfinas

Ši koralų rifo sala, kuri yra Indonezijoje, tiesiog stulbinanti. Galima pamanyti, jog salos formą įkvėpė aplink plaukiojantys delfinai. Tiesiog užima kvapą!

Šypsenėlė

Manukan, Mamutik ir Sulug salos tarsi suformuoja daugelio mūsų pamėgtą skaitmeninę šypsenėlę. Atrodo, jog šios Malaizijos salos kiekvieną turistą iš tiesų pasitinka su šypsena.

Bumerangas

Keistas bumerangas Pietų Kinijos jūroje. Norėdamas pamatyti šią salą gyvai skrisk iš Manilos į Kuala Lumpurą ir, kaip rekomenduoja vienas keliautojas, 45 skrydžio minutę pažiūrėk pro lėktuvo langą. Ši koralų sala priklauso Spratly salynui, kurį sudaro daugiau nei 750 salų ir rifų.

Jūros arkliukas

Didžiausia Galapagos salyno sala, pavadinimu Isabela, tikrai primeną jūros arkliuką, galbūt net senovinį. Salą suformavo prieš milijoną metų išsiveržęs ugnikalnis, bet net dabar gerai įsižiūrėjęs gali išvysti visus tris ugnikalnio kraterius.

Akis

Sala, primenanti nuostabią žmogaus akį, su tinklaine ir rainele, yra Maldyvuose. Nors iš tiesų tai koralų rifas, net ne sala, kurią vietiniai vadina didinga medūza.

Animacinė figūra

Ši Lesser Sunda animacinės figūros sala su didžiule galva, akimi ir išsižiojusia burna matosi net iš kosmoso. Ne veltui ją aptiko NASA.

Dygliauodegė raja

Trečia pagal dydį Danijos sala, pavadinimu Æbelø, yra Kategato jūroje. Trikampė forma ir ilga „uodega“ daug kam primena dygliauodegę rają. Atkreipk dėmesį, jog nuotraukoje salos formą mėgina pamėgdžioti debesys.

Plaučiai

Plaučių formos sala turi net trachėją ir bronchus (kalbame apie kelią). Bronchioles sudaro vešli augmenija, kuri salą paverčia tikra „sveikų plaučių“ pora. Ar tokio dizaino užsigeidė prabangios vilos su baseinu šeimininkas? Tikriausiai ne, bet ši Florida Keys sala yra tikrai išskirtinė.

Venecijos kaukė

Huvahendhoo sala yra viena iš daugelio salų, priklausančių Maldyvams. Argi sala neprimena Venecijos kaukės su skirtingais kiekvienos akies ornamentais? Deja, dėl globalinio atšilimo ir kylančio vandenyno lygio sala skęsta – lėtai, bet užtikrintai.

Morka

Dar viena nuostabi Maldyvų sala. Ilga forma ir drūtas viršus primena tikrą morką – tarsi laukiančią vandenyne gyvenančio gigantiško triušio.

Medis

Scilly salyne galima surasti medžio formos salą. Gigantišką medį sudaro kamienas, šakos, lapai ir tarsi iš žemės išrautos šaknys.

Širdis

Kupina laukinių augalų ir medžių „įsimylėjėlių sala“ yra Adrijos jūroje greta Turanj miesto (Kroatija). Širdies formos sala iš tiesų vadinasi Galešnjak ir priklauso privačiam asmeniui. Keista, bet šia mažyte sala buvo susidomėta tik 2009 metų vasario mėnesį, kuomet pasirodė Google Earth.

Tagged in:

, , ,