1) Talula does the Hula from Hawaii (Naujoji Zelandija)
Naujosios Zelandijos įstatymai draudžia vardus, kurie gali papiktinti „normalų“žmogų. Tačiau visoje valstybėje gyvena daugybė piliečių su kvailais vardais. Salose viena porelė mėgino savo vaiką pavadinti „4 Real“ (Iš tikrųjų) vardu. Tačiau niekas nepakonkuruotų su viršuje parašytu vardu.
Jis priklausė 9 metų amžiaus mergaitei tol, kol vienas teisėjas nurodė jai pakeisti vardą bylinėjantis dėl jos globos teisių.

Ar Naujoji Zelandij yra dar uždraudusi kokių vardų? O taip. Tarp uždraustų yra dvynukai Fish ir Chips (Žuvis ir Traškučiai), Yeah Detroit, Keenan Got Lucy ir Sex Fruit (Sekso Vaisius). Tuo tarpu Number 16 Bus Shelter (Numeris 16 autobusų prieglauda) ir Violence (Smurtas) buvo leisti.

2) Venerdi arba „penktadienis“ (Italija)
Galbūt apie tai ir kalbėjo popiežius. Dar 2008-aisiais teismas uždraudė italų porelei savo vaikui suteikti Venerdi (penktadienio) vardą. Teisėjai pagalvojo, kad iš „Robinzono Kruzo“ paimtas vardas taps kitų patyčių objektu. Ryžtingi tėvai tąkart pagrasino, kad kitą savo vaiką pavadins Mercoledi (trečiadieniu).

Italų teismai paprastai įsikiša, kai vaikui suteikiami vardai gali sukelti pačiam vaikui nepatogumų bendravime ir nesaugumo jausmą. Turine mergaitės neleista pavadinti Andrea, nes Italijoje tai berniuko vardas. Tėvams teko dukrą pavadinti Emma. Dalmata taip pat netiko, nes reiškia „žmogų iš Dalmatijos“.

3) Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 (Švedija)
Ne, mes neužmigome ant klaviatūros. Tai tikras atvejis, kai švedų pora norėjo savo sūnų pavadinti šia kombinacija 1996-aisiais. Pasirodo, šis vardas tariamas kaip Albinas. Tėvai nusprendė, kad toks raidžių ir skaičių kratinys yra protestas prieš griežtą vardų reguliavimą Švedijoje. Ar Švedija yra uždraudusi kitų vardų? Tikrai taip. Tarp populiariausių draudžiamų vardų yra Metallica, IKEA, Veranda ir Q.

4) Gesher arba „tiltas“ (Norvegija)
Dar 1998-aisiais tie nedorėliai norvegai įmetė moterį į kalėjimą (na, tik 2 dienoms), kai ji nesumokėjo baudos už tai, jog suteikė savo sūnui „nepatvirtintą“ vardą. Ekscentriškoji Kristi Larsen teigia sapne regėjusi, kad jos vaikas turėtų gauti Gesherio vardą (hebrajiškai jis reiškia „tiltą“). Tačiau teismo tai niekaip neįtikino. Kristi jau turėjo 13 vaikų, tad galbūt jai tiesiog pritrūko idėjų.

5) Chow Tow arba „smirdukas“ (Malaizija)
Kitaip nei kitos šalys, po truputį atpalaiduojančios vardų suteikimo įstatymus, Malaizijos valdžia pastaraisiais metais netoleruoja jokių keistų vardų. 2006-aisiais valdininkai išplatino sąrašą nepageidaujamų vardų, kurie neatitinka šalies religinių tradicijų, pavyzdžiui, Chow Tow, kuris reiškia „smirduką“.

Ar Malaizija yra uždraudusi dar kokių vardų? Kinų bandymai pavadinti vaikus Ah Chwar (gyvatė), Khiow Khoo (kuprius), Sor Chai (beprotis) nesulaukė valdžios palaikymo. Malajai taip pat netoleruoja vardo Woti, reiškiančio lytinius santykius.

6) @ (eta) (Kinija)
Turint daugiau nei milijardą piliečių Kinijoje tikrai sunku rasti unikalų vardą. Galbūt todėl viena pora nusprendė savo kūdikį pavadinti @ arba eta. Pagal kinų raštą šis simbolis kažkiek panašus į ženklą „mylėk jį“. Tačiau valdžia nebuvo tokia sentimentali ir nusprendė tai paviešinti kaip pavyzdį, kad gyventojai nori į kalbą įnešti nesąmoningus vardus.

7) Miatt (Vokietija) Vokietija atitinka apie ją išgalvotus stereotipus. Tvarką mėgstantys vokiečiai noriai reguliuoja ir vardų suteikimą. Joje netgi yra visa tarnyba „Standesamt“, kuri sprendžia dėl vardų tinkamumo. Miattas buvo atmestas, nes jis aiškiai nerodė, kokios lyties yra vaikas.

Tarp uždraustų vardų Vokietijoje paminėtini Stompie, Woodstockas ir Gramofonas. Tuo tarpu Speedy, Lafayette ir Jazz visai patiko vokiečių „Standesamt“ tarnautojams.

8 ) Anus (Danija)
Kodėl Skandinavai taip griežtai vertina vardų suteikimą? Danai apskritai yra kategoriškiausi šiuo požiūriu. Vyriausybė Danijoje yra išleidusi apie 7000 vardų sąrašą, iš kurio tėvai gali rinktis vaikams vardus. Norint vaikui duoti kitokį vardą, būtinas specialus leidimas. Draudžiami netgi etniniai vardai ar net kitoks nei tradicinis vardo skambesys. Vienas iš praėjusiais metais uždraustų vardų buvo Anusas (analinė anga).

Ar Danija uždraudė dar kokių nors vardų? Na, Pluto ir Monkey (beždžionė) pateko tarp leistų vardų.

9) Ovnis (Portugalija)
Prieš duodami vardą savo vaikui Portugalijoje, geriausia iš anksto pasižiūrėkite vieną didžiulį 80 puslapių vyriausybinį dokumentą, kuris nurodo, kokie vardai gali ir negali būti naudojami. Tvarka gana griežta – Tomás tinka, tačiau Tom jau nebe. Įžymybės gali pamiršti vaikų vadinimus obuoliais ar bruklinais.

Vienas iš įdomiausių draudžiamų vardų Portugalijoje yra Ovnis, kuris reiškia NSO arba ufonautą.

10) Akuma kaip Velnias (Japonija)
Štai vardas, kurio popiežius tikrai netoleruotų. 1993-aisiais vienas japonas tėvelis pavadino savo sūnų Akuma (japoniškai reiškia velnią). Valdžia nusprendė, kad tai yra tėvo teisės suteikti vardą savo vaikų pažeidimas, ir prasidėjo ilgas bylinėjimasis. Galiausiai tėvas pasidavė, ir jaunėlis gavo kitą, mažiau demonišką vardą.

Ar Japonija yra uždraudusi daugiau vardų? Daugybę. Šalyje naudojami vardai turi turėti vieną iš 2232 vardų simbolių.

Tagged in:

, ,