Įdomu, ar yra pasaulyje nors vienas žmogus, kuris gimė 13 dieną, gyvena 13 name, 13 aukšte, kuriam šiais metais (penktadienį) sukaks 13 metų? Manome, kad visoje planetoje bent jau vieną tokį tikrai surastumėme. Ir dar nežinia, ar jis tikrai būtų toks jau nelaimingas, kaip kad galima įsivaizduoti…

Magiškojo 13 pliusai

· Pas majus ir astekus 13 buvo šventas skaičius, visai nesusijęs su mirtimi ar nelaimėmis. Jų mitologijoje dangus dalijosi į 13 lygių, kiekviename jų gyveno vis kita dievybė. Pietų Amerikos senbuvių kalendoriuje buvo trylikos dienų savaitės.

· Jėzus Kristus buvo tryliktasis šventojo žodžio paslapties narys kartu su kitais 12 apaštalų. Pats vardas Jėzus Kristus graikiškai rašomas su trylika raidžių.

· „13“ simbolis yra kone visuose vieno dolerio banknoto piešinėliuose. Oficialiai manoma, kad tai reiškia iš pradžių trylika susijungusių valstijų. Be to, skaičius 13 yra kone visuose Amerikos herbo elementuose. Virš erelio galvos žvaigždė irgi sudaryta iš trylikos mažų žvaigždučių. Kairėje letenoje erelis laiko 13 strėlių, dešinėje – alyvos šakelę su trylika lapelių ir trylika uogų. Netgi devizas „Epluribus unum“ („Iš daugelio – vienas“) turi 13 raidžių. Raudonų ir baltų juostų Amerikos vėliavoje irgi yra trylika.

· Trylika – judėjų tautos simbolis.

· Prancūzijos karalius Liudvikas (beje, tryliktasis) tvirtai tikėjo, kad 13 yra laimingas skaičius. Jis netgi vedė Anną, kai šiai sukako 13 metų.

· Biblijoje išvardyta 13 svarbių Dievo bruožų.

· Kabala kalba apie trylika dangaus fontanų, trylika mielaširdingumo vartų ir trylika balzamo upių, kurias rasime patekę į rojų.

Magiškojo 13 minusai

· Dar senovės graikų poetas Gesiodas perspėjo valstiečius, kad šie nepradėtų sėjos tryliktą dieną.

· Skaičius 12 – dieviškos harmonijos ženklas, o trylika tarsi pradeda naują ciklą ir yra už šio unikalaus saugaus dvyliktuko ženklo. Tai žmonėms kėlė sunkiai paaiškinamą nerimą.

· Artimuosiuose Rytuose ir Kinijoje trylika iki šiol yra tarsi svetimkūnis, kuris skverbiasi į uždarą astrologinę dvylikos zodiako ženklų sistemą. Todėl čia šis skaičius reiškia mirtį.

· Yra tikima, kad pirmasis pakilęs nuo stalo, prie kuriuo sėdi 13 žmonių, numirs dar tais pačiais metais.

· 13-oji – ypač nelaiminga diena, jei ji sutampa su penktadieniu – Kristaus nukryžiavimo diena. Be to, krikščionybėje 13 – išdavystės simbolis.

Aukos

Statistika liudija: jeigu penktadienis sutampa su13-ąja mėnesio diena, jį drąsiai galima laikyti „juoduoju“. Aukštesniosios jėgos šią dieną ypač pasireiškia.

Beje, tai visai nesusiję su humoru ar prietarais. Solidžiame leidinyje „Britų medicininis žurnalas“ ne kartą rašyta: penktadieniais, ypač sutampančiais su 13 diena, chirurgai nesiima planinių operacijų, nes žino – nesėkmės rizika tądien išauga dvigubai! Šis keistas reiškinys oficialiosios medicinos nėra praktiškai tyrinėtas, bet jis egzistuoja.

Jautriausi 13 dienai – genijai

Ypač šios dienos bijojo jautrieji pasaulio genijai: Getė stengdavosi tą dieną praleisti lovoje, Napoleonas nesiveldavo į mūšį, o Bismarkas nepasirašinėdavo jokių dokumentų. Rašytojas Gabrielius d‘Annuncio 1913 metais visus savo laiškus datuodavo taip: 1912 + 1. O kompozitorius Šionbergas, gimęs 13 dieną ir dar penktadienį, visą 1951 metų liepos 13-ąją praleido po antklode virpėdamas iš baimės. Likus 15-ai minučių iki pusiaunakčio, žmona jam pasakė, kad bijoti liko neilgai. Bet pasibaigė viskas dar anksčiau: Šionbergas su dideliu vargu pakėlė galvą, ištarė žodį „harmonija“ ir numirė. Mirties laikas – 23 val. 47 min., t. y. be trylikos minučių pusiaunaktis.

Panašių pavyzdžių – gausybė. Būtent penktadienį, 13 dieną, buvo areštuotas amerikiečių gangsteris Al Kaponė, sugebėjęs papirkti visą miesto ir valstijos valdininkų aparatą. Bet tą „juodąjį penktadienį“ jam kažkas „nesusistygavo“.

Faktai, susiję su 13 diena

Vokietijos automėgėjų klubas neseniai išspausdino daugybės metų registruotų kelių eismo įvykių kroniką. Pasirodo, kiekvieną „juodąjį penktadienį“ transporto nelaimių skaičius išauga beveik 60 procentų!

Auksinės taisyklės iki šių dienų yra linkusios laikytis dauguma vakarietiškų turizmo firmų: jos niekada nesiunčia turistų į keliones ir į kruizus penktadieniais, o 13 dieną – juo labiau!

Jeigu pasidomėtume policininkų nuomone, jie tiksliai pasakytų, kad penktadieniais įvyksta kur kas daugiau vagysčių, apiplėšimų ir žmogžudysčių negu kitomis savaitės dienomis, o per „juoduosius penktadienius“ kriminalinių veiksmų skaičius išauga dar labiau. Gerokai pagausėja savižudybių ir lėktuvų katastrofų.

Lemtingas net virtualioje sferoje

„Juodojo penktadienio“ bijo netgi protingieji kompiuterininkai. Ir ne be reikalo. „Welcome to www.worm.com! Hacked by Chinese!“ – tokį pranešimą 2001 metų liepos 13-ąją išvydo kai kurių internetinių svetainių lankytojai. Virusas, pavadintas „Code Red Worm“, per vieną dieną užkrėtė 5 tūkst. serverių. Užkrėstų serverių skaičius, kaip vėliau paaiškėjo, siekė 250 – 300 tūkst., tarp jų ir Baltųjų rūmų serveris. Virusas pasiekė netgi Pentagono serverius. Viruso kūrėjo paieškos buvo nesėkmingos… Nuostoliai siekė 2,4 – 2,6 mlrd. dolerių.

Trylika įširdusių vyriškių

Ar žinojote, kad XIX a. Londone buvo įsteigtas „Klubas Nr 13“, kurio nariai nusprendė kovoti prieš kvailus įsitikinimus. 1894 metų sausio 13-ąją jie susėdo didelio restorano tryliktojoje salėje prie trylikos stalų po trylika žmonių prie kiekvieno. Stigo vienintelio žmogaus – tryliktojo prie vieno iš trylikos stalų. Netrukus atkeliavo jo raštelis su atsiprašymu: „Pačiu paskutiniu momentu mane apleido drąsa“, – rašė misteris Džordžas R. Simsas. Taip sužlugo pirmasis bandymas nugalėti „juodąjį“ skaičių.

Mesti iššūkį „juodiesiems penktadieniams“ ir kitiems nelaimių simboliams drąsuoliai bando iki šiol. Filadelfijos valstijoje keletas gana pasiturinčių asmenų tvirtai nusprendė įrodyti esą tolimi nuo bet kokių prietarų. Susitarę jie susibūrė į klubą, kurį su ironija pavadino „Penktadienis, 13“. Kiekvieno mėnesio tryliktą dieną trylika žmonių renkasi vietos viešbučio tryliktajame numeryje mesdami iššūkį likimui ir visiems tiems, kuriuos baugina „velnio tuzino“ sąvoka. Tą dieną rengiami ištaigingi pietūs, o paskui visi su įkarščiu puola krėsti nesąmones – daužo veidrodžius, kambariuose išskleidžia skėčius (tai laikoma blogu ženklu), saujomis barsto druską, išleidžia iš narvelių juodus katinus ir t. t.

13 lemia didelius pinigus, tačiau…

Kai kurie nepriklausomi ekspertai, tyrinėjantys anomalius reiškinius, mano, kad žmonija ne veltui bijo tam tikrų savaitės dienų. Mat kalendoriai iš esmės atspindi ne tik laiką, bet ir skelbia atitinkamą informaciją apie vadinamųjų „įtampos viršūnių“ cikliškumą. Ši įtampa esanti neatsiejamai susieta su Visata ir su Žemės noosfera.

Dar legendinis Romos burtininkas Spurina raginęs Cezarį vengti tam tikrų dienų. Jei šis būtų jo paklausęs ir tądien neatsidūręs Senate, įtampa būtų nuslūgusi ir sąmokslas prieš jį būtų išblėsęs. Mat nuo neigiamos energijos sklindanti įtampa silpnėjanti…

Apie žmones, rimtai nukentėjusius per „juoduosius penktadienius“, galima pasakoti ilgai. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitą šio paslaptingojo reiškinio pusę. Kai kurie verslininkai, sėkmingai pasinaudodami „juoduoju penktadieniu“, daro didelius pinigus. Pavyzdžiui, kuria vis naujus siaubo filmus iš serijos „Penktadienis, 13-oji“. Pirmasis buvo nufilmuotas Holivude dar 1980 metais. Tiesa, kino studijoje kalbama, kad filmavimo kolektyve viskas vyksta ne taip sklandžiai ir už dideles kasos įplaukas tenka mokėti nemažą kainą, nes neregimosios jėgos nuolat reikalauja aukų…

Penktadienio, tryliktosios dienos, „juodoji statistika“ keliaujantiems (beje, ji tikrai ne visa…)

1) 1934 metų vasario 13-ąją TSRS paskendo „Čeliuskino“ garlaivis, sutraiškytas Čiukotkos jūros ledų. Ekipažas du mėnesius praleido ant dreifuojančio ledo.

2) 1939 metų sausio 13-ąją Brazilijoje, Rio de Žaneire, sudužo lėktuvas „Junkers JU 52/3 MGE“. Žuvo dešimt žmonių.

3) 1939 metų sausio 13-ąją JAV, Montanos valstijoje, vos pakilęs sudužo lėktuvas „Lockheed 14 – H Super Elektra“. Mat kilo gaisras pilotų kabinoje. Žuvo keturi žmonės.

4) 1948 metų sausio 13-ąją JAV, Merilendo valstijoje, sudužo lėktuvas „Douglas DC – 3“. Iš devynių žmonių žuvo penki.

5) 1951 metų sausio 13-ąją Tailando kalnuose sudužo lėktuvas „Douglas DC – 3“. Visi dešimt juo skridusių žmonių žuvo.

6) 1969 metų sausio 13-ąją JAV, Kalifornijoje, sudužo SAS kompanijos lėktuvas „Douglas DC – 8 – 62“. Iš 45 žmonių žuvo 15.

7) 1970 metų sausio 13-ąją Vakarų Samoa lėktuvas „Douglas DC – 3“ sudužo vos pakilęs. Žuvo 33 žmonės.

8) 1977 metų sausio 13-ąją Kazachstane, Almatoje, sudužo „Aerofloto“ lėktuvas TU – 104 A. Visi 90 juo skridusių žmonių žuvo.

9) 1982 metų sausio 13-ąją JAV, Vašingtone, lėktuvas „Boing 737“, vos pakilęs, įsirėžė į tiltą ir nukrito į Potomako upę. Žuvo 78 žmonės.

10) 1985 metų sausio 13-ąją PAR įvyko stambiausia šioje šalyje geležinkelio katastrofa, nusinešusi 392 žmonių gyvybes.

11) 1990 metų sausio 13-ąją Rusijoje, Pervouralske, sudužo „Aerofloto“ kompanijos lėktuvas. Iš 71 žmogaus žuvo 27.

12) 1998 metų sausio 13-ąją Pakistane į kalną atsitrenkė lėktuvas „AH – 12BP“. Žuvo 51 žmogus.

Tagged in:

, ,