Ar žinote, jog Jūsų miego poza gali pasakyti koks esate žmogus? Mokslininkai teigia, kad būtent ta padėtis, kuria užmiegate pateikia keletą svarbių faktų apie žmogaus asmenybę. Profesorius Chris Idzikowski, įmonės „UK Sleep Assessment and Advisory Service“ direktorius išanalizavo šešias dažniausias miego pozas ir surado kiekvienos jos asmenybės atitikmenį. Pasidimėkite, koką apie jus pasako miego padėtis.

  • Tie, kurie užmiega vaisiaus padėtyje (paveiksliuke pirmoji pozicija iš kairės) apibūdinami kaip jautrios širdies žmonės. Jie drovisi, kai pirmąkart susitinka su žmogumi, tačiau jaučiasi savimi, kai yra pažįstamų žmonių apsuptyje. Tai bene dažniausia miego poza. Iš 1 000 apklausos dalyvių net 41% miegojo vaisiaus padėtyje. Beveik dvigubai daugiau moterų užėmė šią padėtį.
  • Gulima tiesiai, ištiesus abi rankas, bei priglaudus jas prie šonų. Šie žmonės labai lengvai bendrauja su kitais, mėgsta būti apsupti žmonių, bei lankytis masinėse susibūrimo vietose. Jie labai patiklūs, pasitiki netgi pačiais keisčiausiais žmonėmis.
  • Žmonės, kurie užmiega gulėdami ant šono su ištiestom rankom priešais save. Manoma, kad jie yra atviri, natūralūs, tačiau gali būti labai įtarūs ir ciniški. Jie labai lėtai mąsto bei apsisprendžia, jie sunkiai pakeičia savo nuomonę.
  • „Karininko poza“ – kai užmiegama gulint ant nugaros prispaudus abi rankas prie šonų. Tokie asmenys yra pakankamai ramūs ir uždari. Jie nemėgsta triukšmo, tačiau kelia aukštus reikalavimus tiek sau, tiek kitiems.
  • „Laisva poza“  – žmogus guli ant pilvo, rankomis apsivijęs pagalvę, o galva pasukta į vieną pusę. Tokiems žmonėms būdingas „bandos efektas“ bei arogantiškumas. Dažniausiai jie yra nervingi, irzlūs, jiems nepatinka kritika ar ekstremalios situacijos.
  • „Jūros žvaigždė“. Gulima ant nugaros, rankos pakeltos aukštyn. Tokios pozos savininkas lengvai susiranda gerų draugų, todėl kad jie yra puikūs klausytojai, siūlo pagalbą kitiems, kai jos reikia. Dažniausiai jie nemėgsta būti dėmesio centre.

Profesorius Idzikowski taip pat bandė atrasti ryšį tarp miego pozos ir jos įtakos sveikatai. Jis teigia, kad „laisvos pozos“ žmonės turėjo gersenę virškinimo sistemą, o „karininko“ ar „jūros žvaigždės“ pozos žmonės buvo linkę knarkti bei turėjo neramų  nakties miegą.

Profesorius Idzikowski teigia, kad “Gulėjimas ant pilvo apsunkina viršinimo sistemą, o gulint ant nugaros dažniausiai pradedama knarkti ir sunkiau kvėpuoti“. Abi šios pozos gali sąlygoti neramų nakties miegą.

Šis tyrimas taip pat parodė, kad daugelis žmonių nakties metu nėra linkę keisti savo miego pozicijos. Tik 5 % visų apklaustujų kasnakt užmiega vis kitoje pozoje.

Tagged in:

,