Įdomiausi pasaulio viešbučiai

Gamisaru Cave Hotel, Turkija
1999 metais Kapadokijoje (Turkija) vulkaninės kilmės uolose duris atvėrė viešbutis „Gamirasu Cave Hotel“. Aštuoniolika viešbučio numerių įrengta atsižvelgiant į visus laikmečio diktuojamus reikalavimus patogumams – viskas priklauso tik nuo piniginės storio. Standartiniai apartamentai siūlo dvivietę lovą, dušą ir tualetą, telefoną, netgi feną. Paros kaina čia 50-90 dolerių. „Deluxe“ klasės numerių kambariai erdvesni, turi atviras terasas. Prabangūs apartamentai aprūpinti židiniais, barais, džakuzi su sauna. Šių apartamentų paros kaina – 700 dolerių. Vulkaninės kilmės uolienos vasarą viešbutyje palaiko malonią vėsą, o žiemą – šilumą.

Al Maha Desert Resort and Spa, Dubajus
25 km2 oazė arabų dykumoje – nuo ultramodernaus Dubajaus pavažiavus 45 minutes. Viešbutis ir visa teritorija sutvarkyta taip, kad primintų beduinų stovyklavietę.
Viešbutyje – 30 prabangių kambarių, pro langus atsiveria vaizdas į nutolusį Hajar kalną. Svečiai gali keliauti kupranugariais ir arkliais po smėlio kopas, medžioti su sakalais, šaudyti iš lanko.

 

Silken Puerta America, Madridas, Ispanija
Unikalus viešbutis Madrido centre, kurį sukūrė 18 žymiausių pasaulio architektų.
Šiuolaikinio dizaino paminklas svečius gali priglausti 342 kambariuose. Kiekvienas iš 12 viešbučio aukštų unikalios formos, spalvos ir interjero. Pavyzdžiui, antro aukšto interjerą įkvėpė baskų skulptoriaus Eduardo Čilido darbai, o septintas aukštas užburia lenktomis sienomis, apvaliomis lovomis ir juodu raudonu interjeru. Pro langus atsiveria nuostabi miesto panorama ir tapybiški kalnai horizonte.

 

Hotel de Glace, Kvebekas, Kanada
Tai vienas iš daugelio sezoninių viešbučių šiaurės pusrutulyje. Jis visas iš ledo. Viešbutis įsikūręs kaimelyje Catherine de la Jacques Cartier – už 35 km nuo Kvebeko provincijos. Jau 10 metų kiekvieną žiemos sezoną „Hotel de Glace“ svečiams siūlo 34 kambarius ir liukso numerius. Ledinę kavinę, ledinį barą, kur gėrimai patiekiami stiklinėse, išskaptuotose iš ledo. Miega svečiai miegmaišiuose ledinėse lovose tokiuose pat lediniuose kambariuose. Viešbučiui atstatyti kasmet prireikia 500 tonų ledo ir 15.000 tonų sniego, o statybos trunka 5 savaites.

 

Malmaison Oxford Castle, Didžioji Britanija
Prieš beveik 1.000 metų pastatyta Oksfordo tvirtovė, Viktorijos epochos laikais tarnavusi kalėjimu, kuris uždarytas 1996 m. Dar ir šiandien čia išliko dvi požeminės kalėjimo kameros su storomis geležinėmis grotomis ir masyviomis medinėmis durimis – svečiai jas gali išbandyti.
Istorijos ir šiuolaikiškumo deriniu vadinamas viešbutis-pilis siūlo 94 kambarius. Kai kurie iš jų – buvusios trivietės kalėjimo kameros.

 

Tea Factory, Šri Lanka
Dar vienas istorinis pastatas, paverstas patraukliu viešbučiu. „Arbatos gamykla“ stovi 2.200 metrų aukštyje Šri Lankos Nuvara Elijos regione. Viešbučiui pavyko išsaugoti kolonijinės eros dvasią – arbata čia auginta ir pakuota nuo 1800 m., kai Šri Lanką valdė britai.
Viešbučio restoranas įkurtas arbatos rūšiavimo patalpose, o baras – gamyklos pakavimo ceche. 4 žvaigždučių viešbutis su 57 kambariais propaguoja „žaliąją“ filosofiją – taupo energiją ir tausoja aplinką.

 

Huvafen Fushi, Maldyvų salos
2008 m. koralų saloje North Male esantis „Huvafen Fushi“ buvo pripažintas geriausiu jūros kurortu tarp Indijos vandenyno salų. Patys viešbučio savininkai interneto tinklalapyje viešbutį aprašo kaip „nuostabų ir jausmingą pabėgimą į rojų“, ir jie neperdeda. Po pusvalandžio kelionės greitaeigiu kateriu iš Male miesto oro uosto svečius saloje sutinka jų asmeninis liokajus. Jis palydi atvykėlius į vieną iš 43 vasarnamių su atskirais vidiniais kiemeliais, baseinais ir krioklių dušais.

 

Imperial Boat House, Koch Sumui, Tailandas
Poilsis senoje ryžių baržoje saloje gal ne kiekvienam asocijuojasi su 5 žvaigždučių viešbučio komfortu. Bet 34 mediniai kambariai laivo denyje – tiesa, krante – pertvarkyti į liukso apartamentus. Be plaukiojimo baseinų ir įvairiausių rūšių vandens sporto, svečiai gali mėgautis vaizdu į kalnus ir krioklių grožiu.

 

Ariau Jungle Towers, Brazilija

Kelionė valtimi per tropinius Amazonės miškus gana ambicingas tikslas daugeliui keliautojų. Viešbutis yra Amazonės valstijoje.
Šis viešbutis Rio Negro upės pakrantėje – tai 8 bokštai, kurių viršūnėse, sulig medžių vainikais, įkurti 268 kambariai, konstrukcijas jungia per 8 km pakeliamųjų tiltelių. Turistinis žurnalas „Conde Nast Traveler“ šį brazilų viešbutį įtraukė į 25 originaliausių vietų pasaulyje ir apibūdino taip: „Įsivaizduokite viešbutį tarp Amazonės medžių vainikų, su tilteliais, kylančiais į daugiau nei 20 metrų aukštį, erelio lizdą primenantį barą, aplinkui besikarstančias beždžiones, tinginius ir papūgas.“

 

Dog Bark Park Inn, Idacho valstija, JAV
Tai maždaug 10 m. aukščio medinis šuo, kuriame įrengta pora sujungtų kambarių. Viename kambaryje – karališko dydžio prabangi lova, o palypėjus laiptais į palėpę svečiams patiesta pora čiužinių. Vonia šiame viešbutyje įrengta po uodega.
Šiuos svečių namus pastatė sutuoktiniai menininkai, norėdami išpopuliarinti savo drožinių parduotuvę ir pritraukti daugiau klientų.