Faktai apie žirafas

Mokslinis žirafų pavadinimas – camelopardalis. Jis kilęs iš lotyniško žodžio camelopard – camel+leopard. Toks pavadinimas buvo duotas šiems gyvūnams Senovės Romoje, nes jie buvo dideli kaip kupranugariai ir dėmėti kaip leopardai. Yra dar vienas žirafų ir kupranugarių panašumas – jie gali ilgai ištverti be vandens.

Žirafos – aukščiausi Žemės gyvūnai. Suaugęs žirafos patinas sveria 1-2 tonas, patelė – vidutiniškai du kartus lengvesnė. 250 kilogramų sveria kaklas ir 10 kilogramų – širdis.

Nepaisant to, kad žirafos dažniausiai neskleidžia jokių garsų, jų jaunikliai mykia. Taip pat pastebėta, kad kartais suaugusios žirafos skleidžia švelnų garsą panašų į fleitos.

Žirafos dėmės unikalios, kaip žmogaus pirštų antspaudai.

Žirafos turi 45 centimetrų ilgio liežuvius. Patinai ir patelės ėda lapus nuo medžių iš skirtingų pusių, kad išvengtų konfliktų dėl maisto. Šių gyvūnų bandos neturi griežtos hierarchijos ir organizacijos, į banda priimami ir pašaliniai.

Žirafos žingsnis – daugiau kaip keturi metrai. Žirafos – vieni iš nedaugelio gyvūnų, kurie bėgdami naudojasi priekinėmis kojomis. Žirafos greitis gali siekti 50 kilometrų per valandą.

Žirafos miega ne ilgiau kaip 10 minučių per kartą. Kadangi daugiausiai laiko praleidžia stovint, miega jos irgi stovėdamos.

Žirafų patinai savo santykius sprendžia kažkuo panašiu į „rankų lenkimo“ konkursą, tik naudojasi jie savo stipriausia kūno dalimi.