Kaip manote, kiek ilgai gali tarnauti elektros prietaisas? Tikite, kad ištisus 100 metų?

Tikiuosi, kad dar neteko girdėti apie ilgaamžę elektros lemputę, kuri šviečia ištisą šimtmetį. Ji yra pritvirtinta netoli Gaisrinės stoties Liverpulio mieste.
Visos lemputės darbo karjeroje buvo tik trumpa 34 metų pertrauka, kai dėl vietinės valdžios įsakymo ji buvo išjungta nuo 1903 iki 1937 metų.
Ši šešiasdešimties vatų lemputę gaisrininkams padovanojo vietos verslininkas, o jos neįprastas ilgaamžiškumas ne juokais sutrikdė įvairios srities mokslininkus.

Lynn Owens – miesto meras ir komiteto narys – kalbėjo: Nei vienas negali paaiškinti šio keisto fenomeno.  Tai visiškai paprasta 60 vatų lemputė, kuri veikia vos 4 vatų pajėgumu, tačiau niekas nesupranta, kodėl ji vis dar šviečia. Mes buvome pakvietę pačius garsiausius Pasaulio mokslininkus, kurie apžiūrėjo ši nepaprastą daiktą. Niekas daugiau jos niekada nėra lietęs. “

Ši lemputė buvo oficialiai pripažinta ilgiausiai veikianti elektros lemputė visame Pasaulyje ir įrašyta į Gineso rekordų knygą.

Kadangi ši lemputė sulaukė labai didelio populiarumo, šalia jos buvo pritvirtinta video kamera. Tokiu būdu fanai galės stebėti jos veikimą visą parą.
Vienas JAV komikų Stephen Colbert sukūrė specialią sceną apie šią lemputę vienoje iš savo TV šou.

Tagged in:

, ,