Didžiausias žiogas pasaulyje

Veta (maor. – „wētā“) – labai sunkus vabzdys, jo kūno ilgis siekia 10 cm, neskaitant ilgų letenėlių ir ūsų. Sveria jie daugiau kaip 70 g, jie gerokai sunkesnis už žvirblius ir sveria net triskart daugiau už peles.
Jų gentinis pavadinimas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia “baisus žiogas”. Šių šiurpaus dydžio vabzdžių aptinkama tik Naujajai Zelandijai priklausančioje Mažojo Barjero saloje.

Šis vabzdys neturi sparnų ir išoriškai primena didelį žiogą, tačiau jo galinės letenos padidintos ir padengtos dygliais. Vetos labai lengvai prisitaiko prie bet kokių sąlygų; miškai, laukai, urvai, miesto parkai – jos gali gyventi bet kur. Gyvena jos naktinį gyvenimą ir yra mėsėdės, bet gali valgyti ir lapus, gėles ar vaisius.

Vetas galima vadinti gyva iškasena, nes jie yra labai labai seni gyvūnai, Naujojoje Zelandijoje jos atsidūrė dar tada, kad Naujoji Zelandija nebuvo izoliuotu archipelagu. Toje srityje nebuvo vetos natūralių priešų – smulkių graužikų, ir vetos užėmė jų nišą. Tačiau dabar jų skaičius mažėja dėl iš kontinento atvežtų smulkių žinduolių ir graužikų.

Check Also

10 seniausių, didžiausių ir garsiausių pasaulio medžių

pasidalinta40 Facebook26 Twitter14 Email Print labas Garsiausias Lietuvos medis – Stelmužės ąžuolas pasaulyje toks ne …

Paslaptingieji akmeniniai rutuliai

pasidalinta7 Facebook6 Twitter1 Email Print labas Jau ne vieną dešimtmetį pasaulio archeologai ir geologai bando …

Šalis kurioje kasmet visi žmonės sodina medžius

pasidalinta12 Facebook12 Twitter0 Email Print labas Dėl didžiulio medžių kirtimo, medžių skaičius Kinijoje tapo mažiausias …

Send this to a friend