Angel Falls (Angelų kriokliai) Venesueloje yra didžiausi nenutrūkstamos formos kriokliai visame Žemės rutulyje. Jų aukštis siekia  979 metrus (tai yra apie 3,230 pėdų). Tai yra net 2.5 karto aukščiau, nei didžiausias Pasaulio pastatas ir net 15 kartų aukščiau, nei Niagaros kriokliai. Pasigrožėkite nuostabiais gamtos vaizdais, kurie supa Angelų krioklius.

Krioklys  priklauso vietiniam Canaima Nacionaliniam Parkui, kuris apima pietrytinę Venesuelos dalį.  Pirmiausia, šis krioklys prasideda tik  kaip bevardis upelis, tekantis kalnų paviršiumi, kur ne kur užpildydamas tam tikrus uolos įplyšimus ir tarpus. Tačiau toliau upelis didėja ir išsiveržia visa jėga bėgdamas nuo kalno, kurio aukštis yra 979 metrų. Srovė tekėdama nuo aukšto kalno ne kartą sudaro ne vieną mažą pakopą.

Šia upe galima netgi plaukioti baidarėmis, tačiau jei jus pagaus srovė, jūs pranyksite vandens migloje. Potvynio sezonu, kai vanduo yra aukščiausiame lygyje, vienas krioklys išsiskiria ir sudaro tris sroves, o kartais net ir daugiau, o pažvelgus iš toliau visos tos srovės kartu sudaro didelį gobtuvą.

Kaip nukakti iki Angelo krioklių?

Nėra jau taip lengva. Pirmiausia jums reikėtų nuvykti į Karakasą ar Ciudad Bolivar miestą, kad galėtumėte nuskristi į Canaima stovyklavietę. Tik tada galėtum pradėti savo ilgą kelionę palei upę iki pačių krioklių. Patyrę gidai sako, kad tokiomis dienomis, kai nėra saulės, krioklių gali net nesimatyti. Jei pažvelgsite iš viršaus – vaizdas užgniaužia kvapą. Tai tikria labai įkvėpianti panorama, kuri sąlygojo netgi Prarastojo Pasaulio legendą. Beje, ypatingas yra ne tik krioklys, bet ir jį supanti gamta – joje gausu įvairių retų rūšių augalų.