1. Didžiausia minia baseine: Tokijo Summerlandas, Japonija

Tau šis video atrodo neįtikėtinas ir netikras? Bet iš tiesų šis žmonių knibždantis baseinas egzistuoja Japonijoje, Tokijuje. Vasaros metu gali tekti gerokai pavargti, kol rasi laisvą vandens plotelį baseine.

16300_164224_02mongkokas2. Tankiausiai gyvenamas rajonas: Mongkokas, Kinija

Pasak Guinnesso rekordų knygos, Mongkoko rajonas yra tankiausiai apgyvendintas visoje Žemėje: viename kvadratiniame kilometre gyvena apie 130 000 gyventojų. Pavadinimą Mongkok žymintys kiniški rašmenys reiškia „judrus kampas“ – ir taip jį pavadinę kinai tikrai neperdėjo.

16301_164234_03stadionas3. Daugiausia žmonių viename futbolo stadione: Rio de Žaneiras, Brazilija

Atviras Maracanos stadionas, oficialiai vadinamas Estadio Jornalista Mario Filho, Rio de Žaneire, Brazilijoje, buvo atidarytas 1950 metais, FIFA Pasaulio čempionato proga. Per paskutinias šio čempionato varžybas, vėliau pavadintas Maracanazo, buvo užfiksuotas žiūrovų rekordas: oficialiai jų suskaičiuota 199 854, tačiau manoma, kad iš tiesų žmonių galėjo būti per 210 000.

16302_164244_04shibuja4. Daugiausia žmonių vienoje gatvėje: Shibuya, Tokijas, Japonija

Nėra abejonių, kad 2,5 milijono žmonių per dieną aplankoma Tokijo Shibuya gatvė yra pati gyviausia pasaulyje. Visai nesvarbu, kuriuo paros metu esi – sankryžose visada spūstys. Dieną, vidurnaktį, auštant – žmonių čia visada daug.

5. Daugiausia žmonių viename kalėjime: Kresty kalėjimas, Sankt Peterburgas, Rusija

16303_164254_05kalejimasRusijos kalėjimai apskritai garsėja pasaulyje kaip labiausiai perpildyti, o Kresty kalėjimas Sankt Peterburge – ypač. Nors buvo numatyta, kad jame gali būti laikoma tik 3 000 kalinių, iš tiesų jų būta bent tris kartus daugiau. Sklido legendos apie tai, kad kiekvienam kalinčiajam skiriama tik po 4 kvadratinius metrus ploto ir tik 15 minučių per savaitę nusiprausti po dušu.

2006 metų vasarą Vladimiras Putinas paskelbė, kad kalėjimas bus perkeltas į naujas patalpas Kolpinskio apskrityje, o po galutinio persikėlimo Kresty pastatas parduotas aukcione.

16304_164264_06papludimys-kinija6. Daugiausia žmonių viename paplūdimyje: Qingdao Huiquan paplūdimys, Kinija

Qingdao Huiquan garsėja ne tik kaip vienas didžiausių smėlio paplūdimių Azijoje, bet ir savo švariu vandeniu, bangomis ir švelniu smėliu. Net žiemos metu čia priplūsta vandens sporto ir pramogų aistruolių.

7. Daugiausia žmonių metro stotyse: Maskva, Rusija

Tai, ką matai nuotraukose ir filmuke, tėra eilinė diena Rusijos sostinėje. Ne kiekviena metro stotis atrodo taip, tačiau susiaurėjimuose, per piko valandas, žmonėms tenka judėti štai taip.

8. Labiausiai perpildytas Europos kraštas: Anglija

Paprastai tankiausiai apgyvendinta šalimi Europoje buvo laikomi Nyderlandai, tačiau pastaruoju metu šį titulą iš jų atėmė Didžiosios Britanijos kraštas Anglija: dėl didžiulės emigracijos čia vienam kvadratiniam kilometrui tenka 395 gyvenantys žmonės.