Paslaptingasis ir daug apkalbų vis dar sukeliantis  Leonardo Da Vinčio paveikslas „Mona Liza“ pastaruoju metu vėl tapo intriguojančiu apkalbų objektu. Ką tik paskelbtos naujienos: italų genijus moters atvaizde paslėpė tam tikrus skaičius ir raides, tačiau niekas negali atspėti jų reikšmės.

Šis meno kūrinys sukurtas maždaug prieš 500 metų, Renesanso epochoje. Jis ilgą laiką glumino meno ekspertus ir istorikus: jiems įdomi ne tik keistoka Monos Lizos šypsena, bet ir pačios moters asmenybė. Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad paveiksle Da Vinči vaizdavo patį save, tačiau įkalintą moters kūne.

Pats Da Vinčis buvo žmogus, kuris mėgo užminti mįsles, bei narplioti slaptas koduotes. Gal dėl to jo darbuose visi ieško gilios prasmės. Kaip atsakas į šią genijaus savybę, apie jį išleista Dan Brown knyga „Da Vinčio kodas“.

Tiek detektyvinis romanas, tiek filmas (kuriame vaidino tokios žvaižgės kaip Tom Hanks ir kiti) tvirtina, kad paveikslas „Mona Liza“ yra susijęs su Jėzaus Kristaus gyvenimo paslaptimis.

Knyga remiasi prielaida, kad Jėzus Kristus turėjo vaikų su Marija Magdaliete. Autorius nustatė kraujo ryšį ir kilmės liniją, kuri tęsiasi iki šių dienų.

Meno ekspertai teigia, kad Monos Lizos akys nėra esminė paveikslo dalis, tačiau jos labai glumina kiekvieną, kas į jas pažiūri. Tačiau jų reikšmė nėra jau tokia svarbi, jei atkreipsite dėmesį į techninį aspektą: kaip Da Vinčis sugebėjo jas nupiešti tokias mažas?

Paslaptingosios raidės ir skaičiai plika akimi nėra matomi. Italijos Nacionalinio kultūros paveldo komiteto ekspertų komisija atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad šie slapti simboliai gali būti matomi tik iš didelės rezoliucijos nuotraukų.

Komiteto Prezidentas Silvano Vinceti teigė: “Plika akimi šie simboliai nėra matomi, nebent žiūrėsite su padidinamuoju stiklu”. Dešiniojoje akyje galima įžvelgti dvi mažytes L ir V raides, kurios galėtų reikšti autoriaus inicialus (Leonadro Da Vinči). Kairėje akyje taip pat galima įžvelgti simbolius, kurių dar niekas negali paaiškinti. “

Prezidentas toliau kalbėjo: “Kairiojoje akyje matomus simbolius yra labai sunku išskirti iš bendro piešinio konteksto. Tačiau manoma, kad tai yra raidės C ir E (arba radė B). Negalima pamiršti, kad šiam piešiniui jau beveik 500 metų, todėl jis nebėra toks ryškus ir aiškus, kaip ką tik nutapytas.“

Manoma, kad paveikslo fone, šalia tilto arkos galima matyti numerį 72, arba tai gali būti raidė L ir skaičius 2.

Užuomina apie šiuos slaptus kodus buvo atrasta 50 metų senumo dailės knygoje, įsigytoje iš antikvarinių daiktų parduotuvės. Joje pateiktos paties Da Vinčio mintys apie savo piešiniuose matomus slaptus simbolius.

Prezidentas Vinceti kalbėjo: „Svarbu paminėti, kad prieš tai niekas net nebuvo užsiminęs apie šiuos slaptus simbolius, o po atliktų preliminarių tyrimų, išsiaiškinome, kad šie atradimai nėra kažkokia klaida, o tikri ir sąmoningi tapytojo sprendimai, atsispindintys paveiksle.“