Už beveik 4 mln. litų parduotas raudonųjų Tibeto mastifų veislės šuo tapo brangiausiu pasaulyje keturkoju.

Tibeto mastifai – dideli ir nuožmūs sarginiai šunys, kurie Tibeto plynaukštėje šimtus metų saugodavo klajoklių stovyklas ir vienuolynus. Manoma, kad tai viena seniausių veislių pasaulyje, o legendos pasakoja, kad šiuos šunis augino ir Čingischanas, ir Sidharta Gautama.

Tačiau dabar jie tapo naujųjų Kinijos turtuolių aukštos padėties simboliu. Manoma, kad šie šunys yra grynos „kinų“ veislės ir retai aptinkami už Tibeto sienos. Tai šiems keturkojams suteikia išskirtinumo, kuriuo kitos veislės negali prilygti, rašo telegraph.co.uk.

Dėl to išaugo ir šių šunų kaina – už prieš penkerius metus 5 tūkst. juanių kainavusį šunytį dabar tektų pakloti šimtus tūkstančių ar net milijonų.

11 mėnesių raudonasis Tibeto mastifas Hong Dong jau dabar ties pečiais yra beveik metro aukščio ir sveria daugiau kaip 80 kilogramų, teigia jo veisėjas Lu Liango.

„Tai tobulas egzempliorius. Jo genai puikūs, ir jis labai tiks veisimui. Kai pradėjau šį verslą prieš 10 metų, niekada nemaniau, kad taip išaugs šių šunų kainos“, – pasakoja Lu Liangas, kuriam Kinijoje priklauso šunų veislynas.

Lu Liang teigimu, sandorio detalės yra konfidencialios, tačiau jis atskleidė, kad 10 milijonų juanių (3,8 mln. litų) už šunį sumokėjęs pirkėjas yra multimilijonierius anglies magnatas iš šiaurės Kinijos.

„Mačiau, kad jam šunytis patiko, kitaip nebūčiau pardavęs. Pirkėjas man sakė manąs, kad tai gera investicija. Patiną bus galima skolinti kitiems veisėjams ir už šias paslaugas gauti po 100 tūkst. juanių. Jis savo pinigus atgaus per keletą metų“, – pasakojo veisėjas.

Anot Lu Liango, Hong Dong buvo maitinamas vištiena ir jautiena, o taip pat egzotinėmis jūrų gėrybėmis.

„Kaina pateisinama. Augindami šį šunį išleidome daugybę pinigų. Be to, turime mokėti atlyginimus daugybei darbuotojų“, – sakė jis.

Iki šio sandėrio brangiausiu pasaulio šunimi buvo kitas Tibeto mastifas, 2009 metais parduotas už 4 mln. juanių. Šį keturkojį į naujuosius namus gabeno 30 juodų limuzinų kortežas.

Tagged in:

,