Dabar bet kokiai prekei atsiras paklausa. Mes jau pripratome prie to, kad perkami ir parduodami patys keisčiausi dalykai – dvarai su vaiduokliais, seni unitazai, jachtos, kuriose lengvai gali sutilpti pusė kaimo, skrydžio į kosmosą bilietai, nekaltybė ar vieta prestižinėse kapinėse.

Viena sunkiai apčiuopiamų, virtualių, bet labai brangių prekių yra interneto adresas. Kai kurie jų gali kainuoti milijonus.

Stambiausių internetinių adresų įsigijimo istorijoje minimi keli pavadinimai:

– Iki šiol nepralenktas sandoris su Business.com vardu. Dar 1999 metais šis adresas buvo parduotas už 7 500 000 dolerių, o 2007-aisiais Business.com jau kainavo 345 milijonus dolerių. Be adreso, buvo parduotas ir portalas, kuris per metus savininkui duodavo apie 15 milijonų dolerių pelno. Naujasis Business.com šeimininkas – amerikiečių kompanija „R.H. Donnelley“, kuri visoje Amerikoje (ir ne tik) leidžia garsiuosius „geltonųjų puslapių“ katalogus, pateikiančius visų JAV kompanijų ir įmonių adresus.

– Dar vienas domenas rekordininkas – tai Insure.com, kuris už 16 milijonų dolerių 2009 metais buvo parduotas kompanijai „QuinStreet“. Antrinėje internetinių adresų rinkoje šis sandoris taip pat tapo vienu solidžiausių – „QuinStreet“ direktorius Robertas Blandas vėliau pardavė šį adresą ir tinklalapį, norėdamas padidinti savo akcininkų pelną.

– Negalime nepaminėti ir Sex.com, kurį už 14 milijonų dolerių įsigijo kompanija „Escom LLC“. Beje, pradinė šio adreso suma aukcione siekė vos 1 000 000 dolerių.

Smulkesnis elektroninių adresų pardavimas SEDO aukcione:

– 2008 metais už 9 990 000 dolerių buvo parduotas domenas Fund.com bei už 5 880 000 dolerių – Israel.com;

– 2007-aisiais – Porn.com. Sandorio vertė sudarė devynis su puse milijono dolerių;

– 2006 m. pirkėjas už 7,5 milijono JAV dolerių įsigijo Diamond.com;

– 2004 metais lygiai septynis milijonus dolerių kainavo Beer.com;

– O 2003 m. už Casino.com buvo atseikėta 5 500 000 dolerių.

Tagged in:

,