Manote, kad alus idealus daiktas, kuris atgaivina, leidžia atsipalaiduoti. Tačiau jį būtinai reikia gerti. Tačiau ar žinojote, kad alus gali būti naudingas ne tik kaip gėrimas. Pateikiame 9 pačius originaliausius būdus kaip dar galima buityje panaudoti šį nuostabų gėrimą su didele puta.

1. Baldų poliravimas

Tikriausiai nei vienam vyrui nepatinka dirbti, o ypač padėti namų ruošoje. O jei į buities rūpesčius būtų įtrauktas alus, manau, kad vyrai tikrai neatsisakytų nuveikti ką nors naudingo. Patarimas Jums: ant medinių baldų užpilti šiek tiek alaus ir palikti kelioms sekundėms. Tada švelniai nublizginkite sausa medžiagos skiaute. Alus ne tik nupoliruos, bet ir suteiks baldams daugiau spindesio.

2202. Maudynės aluje

Prisipylę vonią karšto vandens į ją papildykite ne tik įvairiomis vandens druskomis, bet įpilkite keltą skardinių alaus. Tikite tuo ar ne, tai tikrai išeis į naudą. Mielės,  esančios šiame gėrime, minkština ir ramina sudirgusią odą.

 

 

3173. Alus mėsos marinavimui

Tikriausiai mėsą dažniausiai marinuojate naudodami vyną. Tačiau vietoj jo pabandykite alų. Tai ne tik suteiks mėsai pikantišką skonį, bet ir padarys ją minkštesne ir sultinga.

 

 

 

4174. Alus padeda augti  žolei

Alumi galite greičiau užauginti veją. Klausiate, kaip taip įmanoma? Ogi labai paprastai. Žolė sugeria aluje esančias maisto medžiagas, gliukozę ir panaudoja tai augimo proceso paskatinimui.

 

 

 

5165. Alus naikina sraiges ir kitus šliužus

Kaip tai veikia? Atlikti eksperimentai patvirtino, kad šliužai bei sraigės labai mėgsta alų. Taigi pripildykite plastinikį butelį (apie 1/4 dalį užpildyti, o 3/4 palikti tuščią), tada užkasti sode ir palikti pravirą dangtį. Sraigės bei kiti šliužai atšliauš ir įkris į spąstus ir paskęs.

 

 

6146. Alus žudo peles

Tikriausiai tuo sunku patikėti, bet tai yra tiesa! Pripildykite atvirą indą pigiu alumi, kuris turi stiprų kvapą. Pelės užuodusios šį mielių gėrimą įlips į indą, ir negalės išplipti.

 

 

 

7147. Alus ramina skrandžio skausmus

Geriausias gydymosi būdas: atsisėsti ir gerti alų. Šis gazuotas gėrimas išspręs visas bėdas, susijusias su alumi. Alkoholis taip pat nuramina skrandžio skausmus. Žinoma, yra ir išimčių: nevartokite alaus, jei turite skrandžio opą ar sergate gastritu.

 

 

8128. Alus – aukso blizginimui

Pasitelkite į pagalbą vieną skepetaitės pusę ir sudrėkinkite ją alumi. Trinkite auksinius paviršius tol, kol pradės blizgėti ir spindėti. Kita medžiagos puse nusausinkite metalą, kad neliktų dėmių.

 

 

 

9129. Alus maisto gaminime

Kai verdate krevetes, vietoj vandens naudokite alų. Rezultatas tikrai stebinantis. Tačiau įspėjame: krevečių nepervirti!

 

 

Tagged in:

,