Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis plaukų džiovintuvą yra galia. Vidutiniška ir dažniausia plaukų džiovintuvų galingumas yra 1500–1700 W. Mažesnės galios plaukų džiovintuvai tinkami labiau šukuosenos formavimui ir sunkiau susitvarkys su storesniais bei garbanotais plaukais.
Reikėtų įsidėmėti, jog kad ir koks plaukų džiovintuvas bebūtų, karšti kenkia plaukams ir nerekomenduojama ilgai laikyti nukreipto plaukų džiovintuvo karšto oro srauto į vieną vietą. Pateikiame tokią plaukų džiovintuvo galingumo rekomendaciją pagal plaukų tipą:
- Ploni, trumpi ar pažeisti plaukai: 1200–1500 W.
- Tiesūs ar banguoti plaukai: 1300–1800 W.
- Stori ir garbanoti plaukai: 1600–2000 W.
Plaukų džiovintuvo galingumas yra tik viena savybė pagal, kurią dažniausia pirkėjai renkasi šį prietaisą. Tačiau yra dar keletas gana svarbių ir aktualių funkcijų/galimybių, kurias reikėtų įvertinti renkantis plaukų džiovintuvą – kaitinimo elemento technologija, jonizatorius, temperatūra ir oro srovė:
- Pigiuose plaukų džiovintuvuose dažniausiai naudojami metaliniai arba plastikiniai kaitinimo elementai. Tokių džiovintuvų veikimo principas paremtas vandens/drėgmės išgarinimu iš plaukų juos kaitinant, kol drėgmė tiesiog išgaruoja. Tačiau toks karštis plaukams tikrai nėra sveikas.
- Kokybiškesniuose plaukų džiovintuvuose montuojamas keramikinis kaitinimo elementas. Keramikiniuose plaukų džiovintuvuose karštis pasiskirsto tolygiai, todėl yra mažesnė tikimybė perkaitinti kokią nors vieną plaukų dalį.
- Plaukų džiovintuvas su jonizatoriumi. Joninis plaukų džiovintuvas generuoja neigiamus jonus, kurie panaikina teigiamą statinį plaukų krūvį ir juos glotniai išlygina. Plaukai nebesielektrina, tampa švelnesni, labiau blizga. Neigiamų jonų dėka vandens lašai yra suskaidomi į molekules, kurios greitai išgaruoja. Dėl šios priežasties plaukai yra trumpiau veikiami karščio ir yra mažiau pažeidžiami. Be viso to, dalis vandens molekulių įsigeria į plaukus ir taip jie yra geriau drėkinami. Kai kuriuose plaukų džiovintuvuose galima netgi pasirinkti jonų srauto lygį ar jį visai išjungti. Reziumuojant galima teigti, jog investuoti į jonizuojantį plaukų džiovintuvą investuoti iš tiesų verta, nors ir jo kaina
- yra šiek tiek aukštesnė už įprastinių.
- Turmalinas. Turmalinas yra pusiau brangusis brangakmenis ir puikus jonizatorius. Jis veikia taip pat kaip ir jonų elementų džiovintuvas, tik iki 70 % efektyviau.
- Kokybiškesnis ir funkcionalesnis plaukų džiovintuvas yra tas, kuris turi bent tris oro srovės greičio bei dvi temperatūros parinktis.
Renkantis plaukų džiovintuvą visuomet svarbu atsižvelgti ir į tokią funkciją kaip šalto oro srovės galimybė. Šalto oro srovė yra didelis privalumas formuojant šukuosenas. Kai šukuosena yra baigta, visuomet galite sutvirtinti šukuoseną su šalto oro srove. Plaukai dažniausiai būna sušilę ir lankstūs, todėl greitai galite prarasti šukuosenos formą, o kad taip neatsitiktų šalto oro srovė padės sutvirtinti. Ir paskutinis aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis plaukų džiovintuvą yra nuimamas oro filtras bei antgaliai. Nuimamas oro filtras suteikia didelį privalumą plaukų džiovintuvui, kadangi prietaisą galima lengvai ir greitai išvalyti, o be to švarus oro filtras užtikrina efektyvų plaukų džiovintuvo darbą.
Pabaigai pateiksime informaciją, kaip reikėtų taisyklingai džiovinti plaukus. Plaukus pradėkite džiovinti nuo šaknų iki galiukų. Laikykite džiovintuvą maždaug 10 centimetrų atstumu nuo galvos odos. Taip plaukai ir galvos oda bus apsaugoti nuo pažeidimų ar nudegimų. Niekada nelaikykite džiovintuvo taip, kad jis pūstų plaukus į viršų, priešingai, džiovinkite juos į apačią nukreiptu džiovintuvu. Jokiu būdu nedžiovinkite vienos sruogos labai ilgai, nes greitai galite pažeisti plaukų struktūrą ar net juos nudeginti. Nesistenkite plaukų visiškai išdžiovinti. Jei galvos oda bus šiek tiek drėgna, plaukai ilgiau bus aprūpinti drėgme ir atrodys sveikesni. Jei norite, kad plaukai spindėtų – baikite džiovinti šalto oro srove.