Neįmanoma nei vieno žmogaus priversti tave mėgti. Tačiau jei tu elgsiesi tinkamai, galima padaryti gerą įspūdį. Be to, juk mums malonu, jei kiti žmonės vertina draugystę bei buvimą kartu su jumis . Turėti gerų draugų – tai raktas į laimingą gyvenimą. Tam, kad galėtum susirasti ir išlaikyti naujas (senas) pažintis turi ne tik mėgti kitus, bet ir pats būti mėgiamu. Manau, kad šie 7 žingsneliai padės tai padaryti.1. Šypsena. Ji nieko nekainuoja, o daug perka. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad kitų žavėjimasis tavimi priklauso nuo to kiek laiko šypsaisi viso pokalbio metu.

2.Būk lengvai sužavimas, linksmas ir susidomėjęs. Daugelis žmonių labai mėgsta, kai gali tave apstulbinti savo humoru ar šmaikščia fraze. Labai vertinamas tavo nuovokumas bei humoro jausmas, todėl nevalia jo užmiršti!

3. Būk draugiškas, atviras bei atkreipk dėmesį į kūno kalbą. Palinkęs į priekį, išlemenantis tik  “Uh-huh,” , nusisukantis nuo pašnekovo ar susikryžiavęs rankas ant krūtinės – kas su tokiu norėtų bendrauti? Niekada nežiūrėk į telefoną ar laikrodį, kai kalbi su žmogumi.

4. Kitų pristatymas. Kad ir kaip apibūdinsi kitą žmogų – pašnekovas vis tiek tas pačias savybes taikys ir tau. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką kalbi apie kitus žmones. Pavyzdys: jeigu savo bendradarbį apibūdinsite kaip nuostabią charizmatišką asmenybę, naujieji pažįstami tas pačias savybes sies ir su tavimi. Anologiškai: jei savo bendradarbį apibūdinsite kaip tingią, arogantišką ir snobišką asmenybę – lygiai toks pats pašnekovui atrodysite ir jūs.

5. Juokas iš savęs. Jau minėjau, kad humoras padaro žmogų labiau atvirą, ypač tą, kuris mėgsta iš savęs pasišaipyti. Žinoma, jei nusisekė keletas bajerių nereikėtų visą laiką perdėtai savęs kritikuoti. Visko – su saiku. Jei perspausi – kiti gali pasijusti nejaukiai.

6. Spinduliuoti gera energija bei nuotaika. „Sustok, akimirka žavinga!“ Žmonės dažnai pagauna ir perima kitų žmonių emicinę būklę. Kiekvienas norėtų turėti draugą, su kuriuo pakalbėjus, pakiltų ūpas.  Net jei kartais savyje matote per daug cinizmo ar užgaulaus humoro – šias savybes užgožia geros energijos įkrova.

7. Jei tau patinka žmogus – tai reikia ir parodyti. Mes įpratę, kad gyvename principu akis – už akį, dantis – už dantį. Jei mus mėgsta, tai ir aš galiu mėgti kitus. Taip manyti neteisinga, reikia kiekvienam duoti šansą būti įvertintam .

Ypač svarbu išskirtinį dėmesį pardodyti draugiškumą bedraujant su žmogumi pirmą kartą. Mokslininkai ištyrė, kad per pirmąsias 10 pokalbio minučių susidarome nuomonę apie naują pašnekovą ir ji sąmonėje imponuoja daug labiau, nei vėlesnė pažintis.