1. Box Jellyfish (Box Medūza) Registruota 5.567 mirčių nuo 1954 metų. Jų nuodai yra tarp daugiausiai nusinešusių gyvybių visame pasaulyje. Tai toksinų priepuolis, širdies, nervų sistemos ir odos ląstelių pažeidimai. Ir blogiausia dalis tai, kad nuodai yra skausmingi – patiriamas šokas, auka nuskęsta arba miršta nuo širdies nepakankamumo, prieš tai nepasiekiant kranto.

Box Jellyfish

Box Jellyfish

2. King Cobra. King Cobra (Ophiophagus Hannah) yra ilgiausia pasaulyje nuodinga gyvatė, užauganti iki 5,6 m (18.5 ft) ilgio. Ophiophagus, pažodžiui reiškia „gyvatė-valgytoja”, ji valgo kitas gyvates. Vienas įkandimas gali lengvai nužudyti žmogų. Ši gyvatė gali net nužudyti Azijos dramblį per 3 valandas.Tai gana plačiai paplitusi gyvatė Pietų ir Pietryčių Azijoje, gyvenanti tankiuose kalnuotuose miškuose.

King Cobra

King Cobra

3. Marbled Cone Snail (Marmūrinė kūginė sraigė) .Ši nedidelė graži sraigė gali būti mirtina, kaip bet koks kitas gyvūnas įtrauktas į šį sąrašą.
Lašas jos nuodų yra toks galingas, kad gali nužudyti daugiau kaip 20 žmonių. Žinoma, tikrasis jos nuodų tikslas – sugauti savo grobį.
Simptomai gali prasidėti iš karto, arba gali pasireikšti už kelių dienų. Tai intensyvus skausmas, tinimas, tirpimas ir dilgčiojimas. Sunkiais atvejais apima raumenų paralyžių, regėjimo sutrikimus ir kvėpavimo nepakankamumą.

Marbled Cone Snail

Marbled Cone Snail

4. Blue-Ringed Octopus (Mėlynasis – jūrinis aštunkojis) .Šie aštunkojai yra labai maži – tik apie golfo kamuoliuko dydžio, tačiau nuodai yra tokie galingi, kad gali žūti 26 suaugusieji per kelias minutes, ir nėra jokio priešnuodžio. Šiuo metu jie yra pripažinti vieni iš labiausiai pasaulyje nuodingų gyvūnų. Jo
neskausmingas įkandimas gali atrodyti nekenksmingi, bet mirtinai nuodai pradeda dirbti iš karto – atsiranda raumenų silpnumas, tirpimas, o po to nutrūksta ir kvėpavimas.
Juos galima rasti Ramiajame vandenyne, nuo Japonijos iki Australijos.

Blue-Ringed Octopus

Blue-Ringed Octopus

 

5. Death Stalker Scorpion. Žmonės tiki, kad dauguma skorpionų yra santykinai nekenksmingi žmonėms, t.y. atsiranda tik skausmas, sustingimas ar patinimas. Tačiau ši skorpionų rūšis yra labai pavojinga, nes jo nuodai sukelia intensyvų ir nepakeliamą skausmą, karščiavimą, komą, traukulius, paralyžių bei galiausiai mirtį. Nors šio skorpiono įkandimas ir yra labai skausmingas, tačiau vargu ar nužudytų sveiką, suaugusį žmogų. Didžiausia rizika – mažiems vaikams, senam, arba ligotam (su širdies liga) žmogui.
Ši skorpionų rūšis yra paplitusi Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose.

Death Stalker Scorpion

Death Stalker Scorpion

 
6. Stonefish. Gal šios žuvys ir niekada nelaimėtų grožio konkurso, tačiau neabejotinai laimėtų pagrindinį prizą už tai, kad yra pati nuodingiausia žuvis pasaulyje. Jos nuodai sukelia šoką, paralyžių, ir mirtį. Šių nuodų sukeliamas skausmas yra toks stiprus, kad geriau žmogus pasirenka galūnės amputaciją. Jei per kelias valandas nesikreipiama į gydytoją, nuodai būna mirtini. Dažniausiai žuvies nuodai skirti apsisaugoti nuo potencialių plėšrūnų.
Šios žuvys gyvena atogrąžų vandenyse – tai yra Ramiajame ir Indijos vandenynuose,nuo Raudonosios jūros iki Queensland Didžiojo barjerinio rifo.

Stonefish

Stonefish

 

7. The Brazilian wandering spider. The Brazilian wandering spider (Phoneutria) arba bananų vorai 2007 m. Gineso knygoje buvo užregistruoti kaip nuodingiausi vorai, atsakingi už daugelio žmonių mirčių.
Šis voras turi stipriausius nervus paralyžuojančius nuodus iš visų vorų. Tik 0.006mg (0.00000021oz) yra pakankamas kiekis, kad užmušti pele. Jie yra pavojingi, nesdažnai slepiasi dienos metu tankiai apgyvendintose vietovėse – namo viduje, drabužiuose, batuose ir automobiliuose.
Šio voro nuodingas įkandimas sukelia ne tik stiprų skausmą, bet ir priapizmą, kai nemaloni erekcija trunka keletą valandų, ko pasėkoje sukelia impotenciją.

The Brazilian wandering spider

The Brazilian wandering spider

8.  Inland Taipan. Tai nuodingiausia pasaulyje gyvatė, gyvenanti Australijoje. Viena šios gyvatės įkandimo dozė gali nužudyti 100 suaugusių žmonių arba 250.000 pelių armiją. Jos nuodai yra bent 200-400 kartų labiau toksiškas nei kobros. Šios gyvatės nuodai nuodai gali nužudyti suaugusį žmogų vos per 45 minutes.

Inland Taipan

Inland Taipan

9. Poison Dart Frog. Ši varlė gyvena atogrąžų miškuose Centrinėje ar Pietų Amerikoje. Jos negalima imti į rankas. Šią varlę galima laikyti kone nuodingiausiu gyvūnu pasaulyje, nes ji yra tik 5 cm ilgio, o nuodų pakaktų nužudyti 10 suaugusių žmonių arba 20 000 pelių.

Poison Dart Frog

Poison Dart Frog

10. Puffer Fish. Tai antras labiausiai nuodingas stuburinis ant žemės (pirmas yra Poison Dart Frog). Ši žuvis yra Japonijos ir Korėjos delikatesas, bet problema yra ta, kad oda ir tam tikri organai yra labai nuodingi žmogui. Apsinuodijimas šia žuvimi pasireiškia liežuvio ir lūpų atbukimu, galvos svaigimu, vėmimu, dažnu širdies ritmu, pasunkėjusiu kvėpavimu, raumenų paralyžiumi. Aukos miršta nuo uždusimo. Dauguma aukų mirė nuo keturių iki 24 val. Nėra žinoma priešnuodis. Dažniausiai apsinuodijimą, kai nepatyręs žmogus ruošia ar gaudo šią žuvį.

Puffer Fish

Puffer Fish