Namas – pianinnas. Šis unkalus pastatas neseniai pastatytas vienoje iš Kinijos provincijų, kuri vadinasi An Hui. Šalia esančio smuiko viduje įrengtas liftas. Šiame pastate rengiamos įvairios parodos, kuriuose eksponuojami nauji miestų bei kaimų architektūriniai planai, kurie atkreiptų dėmesį į užmirštas ar apleistas teritorijas.

Biurų Centras 1000, geriau žinomas kaip 1 000 litų bankoto pastatas. Pastato forma atkartoja 1924 metų lietuvišką 1 000 litų banknoto formą. Biurių Centro eksterjerą sudaro 4 500 skirtingų emaliu dengtų stiklo gabalėlių, kurie sujungti dėlionės principu.

Miglotas pastatas. Dažniausiai apibūdinamas kaip „gyvenamas sukūrinis debesis virš ežero“. Šis neįprastas pastatas buvo pastatytas parodai „Swiss Expo 2002″, o jo pagrindas –  Neuchatel ežeras, Šveicarija.  Visas pastatas apsuptas didele garo gaminimo mechanika. Garai yra tokie smulkūs, kad  išsilaiko nenukritę daug ilgiau, nei įprasta. Kiek keista sistema valdoma labai paprastai: vos vienas mygtukas reguliuoja rūko tirštumą.

 

Avies/šuns pastatas. Tirau miestas, (Naujoji Zelandija) – tai fermerių miestelis, kurio centre įsikūręs nuostabus bei unikalus informacijos centras. Viena jo pusė – atrodo lyg šuo. Kita pastato pusė primena avį. Šioje pastato dalyje įsikūręs ūkininkas, kuris prekiauja vilnos gaminiais.

 

Vandens bokštas. Tai  yra 200 aukštų  pastatas. Skirtas grožėtis apylinkių vaizdais. Pastato forma ypatinga tuo, kad kiekvienas balkonas yra apie 3 metrus į šoną, nei šalia esantis. Tokiu principu išgaunamas skulptūriškas pastato eksterjeras. Taip pat šiam bokštui buvo gaminamas specialus stiklas, kuris padeda apsaugoti paukščius nuo atsitrenkimo į jį.

 

Žėmės mokslų Centras. Įsikūręs Bremeno mieste, Vokietijoje. Šis mokslininkų pastatas sudarytas iš  40,000 nerūdijančio plieno plokščių, kurios sukuria dvigubą įspūdį – lyg ir banginis, lyg ir midija. Šio pastato architektas – Bremeno miesto atstovas  Thomas Klumpp.

 

Adatų katedra. Shangai mieste esanti adatų katedra – tai 20 metrų aukščio pastatas, kurį sudaro 60,000 permatomų bei  7,5 metrų ilgio optinės gijos. Viduje yra labai tylu,dėl specialios garso izoliacijos technikos. Apšvietimui naudojama tik dienos šviesa, jokios elektros. Šioje „katedroje“ saugomi didžiausi botanikos mokslo ištekliai.

 

Lucy – dramblio formos namas. JAV esantis šešių aukštų pastatas, kuris yra pagaminta iš alavo ir medienos. Jį pastatė 1882 metais architektas James V. Lafferty. Šis pastatas skirtas pritraukti turistus ir priversti juos žavėtis šiuo nekilnojamu turtu.  JAV vyriausybė šiam architektui suteikė išskirtinę teisę projektuoti bei statyti įvairių gyvūnų formos pastatus.

 

Lėlių teatras  Torun mietelyje, Lenkija.

 

Didysis ananasas. Labiausiai turistų mėgstama atrakcija Queensland miestelyje. Tai 16 metrų aukščio pastatas, pirmą kart atidarytas  1971 metais.