Rožinis ežeras Afrikoje

Rožinis Senegalo ežeras (Lake Retba arba Lac Rose) – pavadinimą gavo dėl neįprastos rožinės ežero vandens spalvos. Tokią spalvą vandeniui suteikia ežere esanti mineralų gausa ir jame gyvenančios melsvos bakterijos. Reikia pažymėti, kad dienos bėgyje vandens spalva kinta, priklausomai nuo saulės padėties danguje. Švelniausi rožiniai  atspalviai puošia ežerą labai ankstyvą rytą, sodrūs – vakare, o ypač rožinė spalva išryškėja sausuoju metų periodu.  Rožinis ežeras – gražiausių ir įdomiausių Senegalo vietų, populiari turistinė vieta, esanti vos už 30 km į šiaurės rytus nuo sostinės Dakaro.

Smalsūs keliautojai iš viso pasaulio atvyksta čia, kad išsimaudytų ramiuose ežero vandenyse, kuriuose  be galo didelė druskos koncentracija. Kiekviename ežero vandens litre yra priskaičiuojama apie 380 gramų druskos, todėl žmonės ežere gali plaukioti be didelių pastangų kaip ir Negyvojoje jūroje.

Rožinį ežerą supa gražios smėlio kopos, kuriose visada malonu pailsėti. Greta auga baobabų miškas. Tradiciniai afrikietiški kaimeliai kviečia artimiau susipažinti ne tik su ežeru, bet ir jo apylinkėmis.

Pagrindinis kaimelių gyventojų pragyvenimo šaltinis – iš ežero išgaunama druska. Čia pat, ežero pakrantėje yra įsikūrusi nedidukė druskos gavybos įmonė, kurioje ištisomis dienomis pluša Senegalo moterys.

Šį puikų ežerą garsina ne tik netradicinė vandens spalva, bet čia, prie Rožinio ežero, dažniausiai būna  Dakaro lenktynių  galutinis taškas.

Check Also

10 seniausių, didžiausių ir garsiausių pasaulio medžių

pasidalinta56 Facebook26 Twitter11 Comments19 Email Garsiausias Lietuvos medis – Stelmužės ąžuolas pasaulyje toks ne vienas. …

Paslaptingieji akmeniniai rutuliai

pasidalinta13 Facebook6 Twitter1 Comments6 Email Jau ne vieną dešimtmetį pasaulio archeologai ir geologai bando nustatyti …

Šalis kurioje kasmet visi žmonės sodina medžius

pasidalinta12 Facebook12 Twitter0 Comments0 Email Dėl didžiulio medžių kirtimo, medžių skaičius Kinijoje tapo mažiausias per …

Loading Facebook Comments ...
Send this to a friend