La Bonnotte – brangiausios bulvės Pasaulyje

Jeigu jums užduotų klausimą apie daugiausia pinigų reikalaujantį valgį Pasaulyje, tikriausiai niekada į galvą nešautų, kad tai galėtų būti bulvė. Tikite tuo ar ne, La Bonnotte rūšies bulvės yra vienas iš pačių brangiausių planetos valgių, kurių galima paragauti tik pačiuose prabangiausiuose restoranuose.

Sunku tuo patikėti, ar ne? Vieno kilogramo La Bonnotte bulvių kaina gali siekti net $700. Tai yra brangiausias maisto produktas visame Pasaulyje. Toks pinigų kiekis yra kiek absurdiškas, žinant tai, kad jų skonis nėra labai išskirtinis. Tačiau šių daržovių kainą lemia jų retumas. Jos auginamos tik  Noirmoutier saloje, visai šalia Prancūzijos krantų. Per metus jų iškasama ne daugiau kaip 100 tonų. Nedidelis bulvių kiekis išdaugamas dėl to, kad visi darbai (sėja, kasimas) atliekama tik rankomis. La Bonnotte šakniavaisiai labai stipriai prisitvirtinę pire stiebo, todėl mašina jų nukasti tiesiog neįmanoma. Šios bulvės turi būti tręšiamos su specialiais jūros dumbliais, kad įgautų specifinį, šiek tiek sūroką skonį. Stambiems ūkininkams tokias daržoves auginti per brangu, todėl tam, kad jos neišnyktų, pastangas deda vietiniai šių bulvių mėgėjai.

Kartais šios daržovės vadinamos Bulvių Karalienėmis. La Bonnotte sėjama vasario mėnesį, o vaisiai subręsta pirmosiomis gegužės savaitėmis.  Visas derlius turi būti kuo skubiau nuimtas, kad būtų nesugadintas bulvių skonis. Per vieną savaitę nuo iškasimo La Bannotte turi būti nugabentos į restoraną. Jei bulvės patiekiamos tą pačią dieną kaip ir nukasamos, tai skonis (ir kaina) būna dar pasakiškesnė.

Check Also

faktas

10 įdomiausių faktų

pasidalinta16 Facebook1 Twitter3 Comments12 Email Pastaruoju metu kavinėse ir baruose išpopuliatėjo protmūšio žaidimai, tad vis …

Keisčiausi padangėse skraidę lėktuvai

pasidalinta1 Facebook0 Twitter0 Comments1 Email Nuo tos dienos, kai broliai Raitai pirmą kartą pakilo į …

Ilgiausias pasaulyje žodis – 190 tūkstančių raidžių

pasidalinta9 Facebook7 Twitter2 Comments0 Email Tikrai taip – perskaitėte teisingai, tai beveik 190 tūkstančių, arba, …

Loading Facebook Comments ...
Send this to a friend