granatas
granatas

Granatų nauda žmogui

Egzotinis vaisius granatas, Rytuose dar vadinamas vaisių karaliumi, yra nepaprastai sveikas žmogaus organizmui.

Karališkąjį vardą šis vaisius gavo dėl karūnėlės ant viršaus ir dėl nepaprastų savo savybių.

Granatai yra sveiki jūsų dantims

Šiame vaisiuje gausu antibakterinių savybių turinčių junginių. Buvo nustatyta, kad granatų sultys yra tokios pat veiksmingos, kaip ir daugelis burnos skalavimo skysčių, siekiant atsikratyti burnos ertmėje susikaupusių apnašų ir dantenų uždegimo, kurį sukelia susikaupusios bakterijos.

Granatai reguliuoja cholesterolio kiekį jūsų organizme

Granatuose yra žmogaus organizme natūraliai besigaminančio fermento, kuris padeda sureguliuoti blogojo cholesterolio kaupimąsi arterijose. Vieno tyrimo metu žmonių buvo paprašyta bent dvi savaites  gerti granatų sultis kiekvieną dieną. Po tyrimo mokslininkai pastebėjo, kad šių žmonių organizmuose atsirado net 18 proc. daugiau blogojo cholesterolio kaupimąsi reguliuojančio fermento.

Granatai apsaugo nuo artrito

Daugelis tyrimų ne kartą įrodė, kad tiek granatų sėklų aliejus, tiek ir pačio vaisiaus ekstraktas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios apsaugo sąnarius nuo osteoartrito sukelto sąnarių susidėvėjimo.

Parduotuvėje rinkdamiesi granatą būtinai atkreipkite dėmesį į jo svorį: kuo vaisius yra sunkesnis, tuo jis bus sultingesnis.

Check Also

Kas būtų, jei Žemėje 5 sekundėms dingtų deguonis?

pasidalinta15 Facebook8 Twitter2 Comments5 Email Nors deguonis nėra pagrindinis Žemės atmosferos elementas, tačiau jo reikšmė …

Ananasinės braškės

pasidalinta9 Facebook9 Twitter0 Comments0 Email Ananasinės braškės – “Pineberries” yra 2009 metais išvesta braškių veislė. …

Top-10 klaidingų teiginių

pasidalinta10 Facebook9 Twitter0 Comments1 Email Mokykla – tai vieta, kurioje turėtų užaugti asmenybės. Tačiau ne …

Loading Facebook Comments ...
Send this to a friend