Portugalijoje lietus yra svarbi priežastis neiti į darbą.

Mieste Para, gyventojai tikrina laiką pagal lietų, nes ten visada lyja tuo pačiu laiku.

Žaidimas Darts atsirado dėl lietaus, nes kartą lankininkai, kurių varžybos buvo nutrauktos dėl lietaus, nuėjo į aludę ir pradėjo ten mėtyti sutrumpintas strėles į taikinį ant sienos.

Lietus neturi kvapo. Tai, kas juntama po lietaus, išskiria aktino- ir cianobakterijos, o medžiaga suteikianti lietui kvapą, vadinasi geosminas.

Ugandoje audros vyksta mažiausiai 250 kartų per metus.

Dėl lietaus radijo eteryje atsirado oro prognozės. Tuo pasirūpino vienas iš radijo stočių savininkų, kartą netikėtai užkluptas lietaus.

Sausringoje Bostvanoje žmonės sveikinasi žodžiu „pula“ („lietus“), taip pat „lietumi“ vadinama jų nacionalinė valiuta.

Kuboje lietūs lyja tik per siestą, o Tailande – tik naktį.

17 amžiuje Didžiojoje Britanijoje galiojo įstatymas pagal kurį, sinoptikas neteisingai numatęs orą, buvo baudžiamas mirtimi.

Žmogus per lietų gali išlikti visiškai sausas jei jis yra dykumoje. Dykumoje taip pat būna lietus, bet apie tai neįmanoma sužinoti, nes lietaus lašai nepasiekia žemės, išgaruodami ore dėl aukštos temperatūros.

Visos meteorologų frazės turi konkrečią prasmę: trumpas lietus tai lietus, trunkantis neilgiau kaip 3 valandas, numatomi krituliai – lis netrumpiau kaip pusę paros.

Miestas Čerapundži – lietingiausias pasaulyje, kasmet ten iškrenta 26 460 mm kritulių.

Paprasto lietaus rūgštingumas – pH 5,6. Jei skaičius mažesnis, lietų vadina rūgštingu. Jei pH 5,5 – miršta bakterijos, o lietus su pH 4,5 naikina vabzdžius, žuvis ir roplius.

Mieste Vainsberg jau 100 metų liepos 29 dieną lyja.

Kasmet į Žemę nukrenta 519 000 km3 lietaus.

Vienas iš 100 milijonų žmonių yra alergiškas lietui. Nuo lietaus tokie žmonės net gali mirti.

Šiandien įmanoma padaryti dirbtinį lietų. Sauso ledo dalelės išmetamos į kamuolinius debesis. Debesyje anglies dioksidą apgaubia vanduo ir jis krenta kaip snaigė, o įkaitęs virsta lietaus lašu. Tokiu būdu galima kovoti su sausra.

Didžiausia kruša iškrito mieste Gopalganžas 1986 metais, vieno ledo gabalo svoris siekė 1 kg. Nuo tokio lietaus žuvo 92 žmonės.

 

Tagged in:

,