Elektros lemputė šviečianti 110 m.

Kaip manote, kiek ilgai gali tarnauti elektros prietaisas? Tikite, kad ištisus 100 metų?

Tikiuosi, kad dar neteko girdėti apie ilgaamžę elektros lemputę, kuri šviečia ištisą šimtmetį. Ji yra pritvirtinta netoli Gaisrinės stoties Liverpulio mieste.
Visos lemputės darbo karjeroje buvo tik trumpa 34 metų pertrauka, kai dėl vietinės valdžios įsakymo ji buvo išjungta nuo 1903 iki 1937 metų.
Ši šešiasdešimties vatų lemputę gaisrininkams padovanojo vietos verslininkas, o jos neįprastas ilgaamžiškumas ne juokais sutrikdė įvairios srities mokslininkus.

Lynn Owens – miesto meras ir komiteto narys – kalbėjo: Nei vienas negali paaiškinti šio keisto fenomeno.  Tai visiškai paprasta 60 vatų lemputė, kuri veikia vos 4 vatų pajėgumu, tačiau niekas nesupranta, kodėl ji vis dar šviečia. Mes buvome pakvietę pačius garsiausius Pasaulio mokslininkus, kurie apžiūrėjo ši nepaprastą daiktą. Niekas daugiau jos niekada nėra lietęs. “

Ši lemputė buvo oficialiai pripažinta ilgiausiai veikianti elektros lemputė visame Pasaulyje ir įrašyta į Gineso rekordų knygą.

Kadangi ši lemputė sulaukė labai didelio populiarumo, šalia jos buvo pritvirtinta video kamera. Tokiu būdu fanai galės stebėti jos veikimą visą parą.
Vienas JAV komikų Stephen Colbert sukūrė specialią sceną apie šią lemputę vienoje iš savo TV šou.

Check Also

faktas

10 įdomiausių faktų

pasidalinta15 Facebook0 Twitter3 Comments12 Email Pastaruoju metu kavinėse ir baruose išpopuliatėjo protmūšio žaidimai, tad vis …

Keisčiausi padangėse skraidę lėktuvai

pasidalinta1 Facebook0 Twitter0 Comments1 Email Nuo tos dienos, kai broliai Raitai pirmą kartą pakilo į …

Ilgiausias pasaulyje žodis – 190 tūkstančių raidžių

pasidalinta9 Facebook7 Twitter2 Comments0 Email Tikrai taip – perskaitėte teisingai, tai beveik 190 tūkstančių, arba, …

Loading Facebook Comments ...
Send this to a friend