Dubajuje atidarytas aukščiausias pasaulyje dangoraižis, turintis simbolizuoti vos nebankrutavusio Persijos įlankos emyrato atsigavimą.

Pastato, kuris savo forma primena stalagmitą, aukštis siekia 828 metrų. Jis pastatytas per šešerius metus.

Dubajaus valdžia nepraleidžia galimybės pasipuikuoti tuo, kas „didžiausia ir geriausia“, ir „Burj Dubai“ vainikavo šią kolekciją.

„Burj Dubai“ – arabų kalba „Dubajaus bokštas“ – kainavo maždaug 4,1 mlrd. JAV dolerių. Projekto autorius yra amerikiečių architektas Adrianas Smithas.

Naujajame 162 aukštų pastate bus įrengti butai, viešbučiai, biurai ir prekybos centrai. Pastato patalpų plotas siekia per 1 mln. kvadratinių metrų.

Pastatas beveik du kartus pagal aukštį lenkia aukščiausią Niujorko dangoraižį „Empire State“ ir 300 m – Taivano sostinėje iškilusį dangoraižį, iki šiol laikytą aukščiausiu pasaulyje.

Dubajaus dangoraižio kūrėjai taip pat tvirtina, kad išskirtinė statinio savybė yra aukštuminis gyvenamasis aukštas ir apžvalgos aikštelė, įsikūrusi 124-ajame aukšte.

Dangoraižio dizainas šiuolaikiškas, tačiau jo architektūroje juntamas ir islamo tradicijų dvelksmas.

Kaip tvirtina projekto autoriai, statinys atsparus smarkiems vėjams, be to, gali atlaikyti ir požeminius smūgius.

Nekilnojamojo turto analitikai pastebi, kad Dubajus pasaulio žemėlapyje su šiuo pastatu atsiranda ironiškai – juk nekilnojamasis turtas ir kaltas dėl ūkio nuosmukio, o „Burdj Dubai“ yra pats geriausias praėjusio bumo simbolis.

Sunkmetis sustabdė ir kitų šalių projektus statyti iki pusantro kilometro dangoraižius, tad „Burdj Dubai“, kurio kiekvienas aukštas vertas 22 milijonų litų, tikriausiai liks didžiausias dar bent dešimt metų.

Šiame dokumentiniame filme pateikta kaip statomi dangoraižiai