Apie šypsenėles

1.Seniausios šypsenėlės
Pirmą kartą šypsenėlės buvo išspausdintos 1881 metų kovo 30 dieną JAV žurnale Puck. Puslapį, su pirmosiomis šypsenėlėmis galima išvysti wikimedijoje.

2.Pirmoji šypsenėlė internete
1982 metų rugsėjo 19 dieną Carnegie Mellon Universiteto kompiuterių specialistas Scott Fahlman pristatė ir publikavo internete savo sumanimą naudoti :-) šypsenėlę, kad būtų lengviau atskirti rimtas žinutes nuo pokštų. Nuo tada šis žmogus žinomas kaip šypsenėlės tėvas.

3.Vakarų ir rytų emocijos
Kaip ir muzikos, taip ir šypsenėlių stilius skiriasi pagal geografinę padėtį. Vakarų šypsenėlės pasisukusios šonu ir skaitomis iš kairės į dešinę, tuo tarpu rytų šypsenėlės yra vertikalios.

Šypsena: :) ir (^_^)
Liūdesys: :( ir (T_T)
Mirktelėjimas: ;) ir (^_~)
Nuostaba: :0 ir (o_O)

4.Statistika
2007 metais Yahoo apklausė 40.000 savo vartotojų ir nustatė, kad 82% žmonių naudoja šypsenėles internetiniuose pokalbiuose. 57% pasakė, kad jiems lenviau išreikšti savo emocijas šypsenėle, nei žodžiais.

5.Šypsenėlės savininkas
2000 metais rusas Oleg Teterin užpatentavo :-( šypsenėlę ir pareiškė, kad jei kitos kompanijos ją naudos be sutikimo – turės rimtų teisinių problemų. Rusas teigė, kad kompanijos galės nusipirkti licenziją, leidžiančią naudoti šią emociją. O ji kainuos tik kelias dešimtis ar šimtus tūkstančių.

Check Also

faktas

10 įdomiausių faktų

pasidalinta15 Facebook0 Twitter3 Comments12 Email Pastaruoju metu kavinėse ir baruose išpopuliatėjo protmūšio žaidimai, tad vis …

Keisčiausi padangėse skraidę lėktuvai

pasidalinta1 Facebook0 Twitter0 Comments1 Email Nuo tos dienos, kai broliai Raitai pirmą kartą pakilo į …

Ilgiausias pasaulyje žodis – 190 tūkstančių raidžių

pasidalinta9 Facebook7 Twitter2 Comments0 Email Tikrai taip – perskaitėte teisingai, tai beveik 190 tūkstančių, arba, …

Loading Facebook Comments ...
Send this to a friend